RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Złota Piłka: Piękne słowa Messiego. Argentyńczyk docenił „Lewego”

Lionel Messi docenił Roberta Lewandowskiego, którego pokonał w walce o Złotą Piłkę. (fot. GettyImages)
Lionel Messi docenił Roberta Lewandowskiego, którego pokonał w walce o Złotą Piłkę. (fot. GettyImages)

Lionel Messi niewielkim stosunkiem głosów pokonał Roberta Lewandowskiego w wyścigu o Złotą Piłkę za rok 2021 w plebiscycie „France Football”. Wielki Argentyńczyk nie zapomniał jednak o Polaku, twierdząc, że powinien on był otrzymać nagrodę w zeszłym roku.

„Robert, zasługujesz na Złotą Piłkę za poprzedni rok. Wszyscy wiemy, że byłeś najlepszy. Mam nadzieję, że France Football wręczy ci tę nagrodę za 2020, bo zasługujesz na to, by mieć ją w swoim domu” – powiedział Argentyńczyk.

Z Messim zgodził się Gary Lineker, niegdyś wybitny angielski napastnik, obecnie ekspert telewizyjny.

Przypomnijmy: rok temu, „France Football” zdecydował się nie przyznać nagrody z powodu pandemii koronawirusa, przez którą rozgrywki w niektórych krajach, w tym we Francji, zostały zawieszone. Redakcja prestiżowego tygodnika argumentowała wtedy, że nie wszyscy piłkarze mieli równe szanse aby zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Na boisku, w 2020 roku Robert Lewandowski nie miał sobie równych, wygrywając Ligę Mistrzów i Bundesligę, zostając także królem strzelców tych rozgrywek.

Messi otrzymał już siódmą Złotą Piłkę w swojej bogatej karierze. W tym roku, o ledwie 33 punkty, wyprzedził Lewandowskiego, zaś trzecie miejsce zajął Jorginho z Chelsea.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej