RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Nagrody Mediów Publicznych. Poznaliśmy laureatów

W warszawskiej siedzibie TVP ogłoszono w poniedziałek laureatów Nagród Mediów Publicznych 2021. Za „Słowo” uhonorowano Joannę Siedlecką, Elżbieta Jaworowicz została nagrodzona w kategorii „Obraz”, za „Muzykę” wyróżniono Józefa Skrzeka; a Piotra Semkę – w kategorii „Idea”. – Wręczenie tych nagród to święto kultury polskiej – powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podczas poniedziałkowej gali. – To hołd, jaki media publiczne składają kulturze polskiej i twórcom kultury polskiej – dodał.

Złote Żaby dla filmów „C’mon, C’mon” i „Hiacynt” na Festiwalu EnergaCamerimage

Robbie Ryan otrzymał Złotą Żabę w konkursie głównym Festiwalu EnergaCamerimage za zdjęcia do filmu „C’mon, C’mon” w reżyserii Mike’a Millsa....

zobacz więcej

Podkreślił, że nominowani do nagród, „to wybitne postacie naszego życia szeroko pojętej kultury”. – Niezależnie od tego, kto będzie laureatem, gratuluję wszystkim tym, którzy znaleźli się w gronie kandydujących do tego najwyższego lauru – mówił przewodniczący Rady Mediów Narodowych (RMN) przed ogłoszeniem laureatów.

Przypomniał, że „zaczynaliśmy od dwóch kategorii przed laty z Andrzejem Urbańskim jako ówczesnym prezesem Telewizji Polskiej – literatura i muzyka”. – Te kategorie są kontynuowane – chociaż literatura pod nazwą „Słowo”, jest pojęciem szerszym – dodał. Czabański wskazał, że po wznowieniu nagród doszła jeszcze kategoria „Obraz”, a od tego roku kategoria „Idea”. – Dziękuję spółkom mediów publicznych za to, że się dogadały, choć każda jest autonomiczna i nie jest to proste - i kontynuują te nagrody – powiedział.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski połączył się online z uczestnikami gali. Zaznaczył, że misją mediów publicznych jest pokazywanie prawdy o Polsce i świecie i budowanie pomimo wszelkich przeciwności wspólnoty narodowej Polaków.

– Te media mają dzisiaj swoje święto. Nagrody, które dzisiaj wręczymy otrzymają twórcy, którzy potrafili wybitne osiągnięcia artystyczne łączyć z misją, ale również z oglądalnością, słuchalnością i poczytnością. Są wyrazem naszej wdzięczności i podziwu, ale jeszcze bardziej zachętą do dalszej aktywności twórczej – dodał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
– Ta gala – jak i każda poprzednia i każda następna – będzie wyrazem pamięci i wdzięczności wobec Janusza Kurtyki i Andrzeja Urbańskiego, których już z nami nie ma. Pamiętajmy o ich dokonaniach - nie tylko tych związanych z z nagrodami, bo dużo dobrego wnieśli do życia publicznego w Polsce – zaapelował Krzysztof Czabański.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej