RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gwiazda R&B aresztowana na lotnisku w Amsterdamie. „Była pijana i agresywna”

Piosenkarkę aresztowano na lotnisku (fot. Andre Chung for The Washington Post via Getty Images)
Piosenkarkę aresztowano na lotnisku (fot. Andre Chung for The Washington Post via Getty Images)

Popularna piosenkarka R&B Ari Lennox została aresztowana w poniedziałek na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Żandarmeria wojskowa twierdzi, że Amerykanka była pijana i agresywna.

Ukryła się przed policją w ziemiance. Dym zdradził jej kryjówkę

Policjanci zatrzymali 23-latkę, która ukrywała się przed nimi w ziemiance. Kobieta nie chciała odbyć kary roku pozbawienia wolności za...

zobacz więcej

Piosenkarka miała zwyzywać funkcjonariuszkę Koninklijke Marechaussee (żandarmeria wojskowa) podczas kontroli paszportowej, relacjonuje dziennik „Algemeen Dagblad”. Lennox uważa, że padła ofiarą „rasistowskiego profilowania etnicznego”.

„Amerykanka nie chciała się uspokoić, była agresywna i pijana” - powiedział rzecznik żandarmerii cytowany przez gazetę. Ostatecznie artystka trafiła do aresztu.

„Przepraszamy za zachowanie naszej piosenkarki, ona sama nie może tego zrobić, bo nadal jest zatrzymana” - głosi oświadczenie wytwórni Universal Music.

Ari Lennox to utalentowana piosenkarka R&B, często porównywana ze słynną Erykah Badu. Największym hitem Lennox jest „Shea butter baby”, którego klip na YouTube odtworzono 49 milionów razy.

Czytaj także: 19-latka na świątecznym jarmarku straciła przytomność; obudziła się ze śladem po wkłuciu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej