RAPORT

Wojna na Ukrainie

W Portugalii stan klęski żywiołowej z powodu COVID-19. Potrwa do 20 marca

W poniedziałek rano rząd ogłosił wstrzymanie lotów pomiędzy Portugalią a Mozambikiem (fot. Shutterstock)
W poniedziałek rano rząd ogłosił wstrzymanie lotów pomiędzy Portugalią a Mozambikiem (fot. Shutterstock)

Wchodzący w życie w środę stan klęski żywiołowej potrwa co najmniej do 20 marca – powiadomił w poniedziałek rząd Portugalii. Stan klęski żywiołowej, który ogranicza m.in. możliwość wjazdu do kraju, został ogłoszony z powodu nasilenia się epidemii COVID-19.

Zmutowany koronawirus atakuje. Brytyjczycy w panice próbują wydostać się z RPA

Brytyjczycy, którzy chcą wydostać się z RPA po nałożeniu blokady na loty z tego kraju, szturmują lotnisko OR Tambo w Johannesburgu – podał w piątek...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zgodnie z nowymi przepisami wjazd na terytorium Portugalii możliwy będzie jedynie po przedstawieniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, wykonanego w okresie 48 godzin przed udaniem się w podróż.

Gabinet Antonia Costy zaznaczył, że stan klęski żywiołowej będzie obowiązywać również w okresie przed zaplanowanymi na 30 stycznia wyborami parlamentarnymi. Pomiędzy 2 a 9 stycznia zamknięte zostaną w Portugalii szkoły, a pracownicy urzędów, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z petentami, będą pracować zdalnie.  

Stan klęski żywiołowej                                     


 Po czwartkowej konferencji prasowej premiera, podczas której Costa zapowiedział nowe restrykcje, spodziewano się, że stan klęski żywiołowej potrwa w Portugalii do końca stycznia.

Przylecieli z RPA do Amsterdamu. 61 pasażerów z koronawirusem

U 61 osób, które przyleciały w piątek do Amsterdamu z Republiki Południowej Afryki, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Dziś zostaną u nich...

zobacz więcej

Wprowadzenie nowych ograniczeń zbiega się w Portugalii z pojawieniem się 13 potwierdzonych w poniedziałek rano przypadków infekcji nowym wariantem koronawirusa Omikron.

Wstrzymanie lotów z Mozambikiem


W poniedziałek rano rząd ogłosił wstrzymanie lotów pomiędzy Portugalią a Mozambikiem, krajem sąsiadującym z Republiką Południowej Afryki, w której po raz pierwszy zdiagnozowano wariant Omikron. Zastrzeżono jednak, że w najbliższych dniach zostaną uruchomione tzw. loty repatriacyjne do oraz z tej byłej portugalskiej kolonii.

Przeczytaj też: Jakie objawy wywołuje Omikron?

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej