RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Blok gazowy Ostrołęka C: PKN Orlen, Energa i PGNiG podpisały aneks

Jak poinformowano, strony będą dążyć do tego, by PGNiG zaangażowało się w projekt finansowo (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)
Jak poinformowano, strony będą dążyć do tego, by PGNiG zaangażowało się w projekt finansowo (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)

PKN Orlen, należąca do niego Energa oraz PGNiG podpisały aneks do umowy inwestycyjnej bloku gazowego Ostrołęka C – podały w poniedziałek spółki. Jak zaznaczono, strony będą dążyć do tego, by PGNiG zaangażowało się w projekt finansowo.

E-petrol.pl: Ceny paliw na stacjach powinny spaść poniżej 6 zł za litr

Jest realna szansa spadku cen paliw na stacjach poniżej 6 zł za litr – prognozuje portal e-petrol.pl. Jak wskazuje, wynika to ze spadków cen ropy...

zobacz więcej

Strony będą dążyć do uzgodnienia, aby docelowa forma zaangażowania PGNiG w realizację Ostrołęki C przyjęła postać udziału finansowego – brzmi komunikat spółek. Wysokość i sposób wniesienia wkładu PGNiG powinny zostać określone w odrębnej umowie, która zostanie zawarta do końca 2022 r. – zaznaczono.

Strony gotowe do współpracy


Jak podały spółki, w aneksie do umowy inwestycyjnej dotyczącej kierunkowych zasad współpracy przy budowie bloku, strony potwierdziły gotowość do kontynuowania współpracy, identyfikując jednakże konieczność dostosowania zasad współpracy do warunków, w jakich projekt ma być realizowany.

Zobacz także: Fuzja PKN Orlen z Grupą Lotos. Sasin podał termin finalizacji

Kontrakt na budowę bloku gazowego o mocy 745 MW podpisała z GE należąca do grupy PK Orlen Energa. Wartość tego kontraktu to 2,5 mld zł. Dodatkowo Energa ma zapłacić GE do 1,35 mld zł netto w ramach rozliczania z wykonawcą 1000 MW bloku na węgiel kamienny, z którego budowy się wycofano. Blok gazowy będzie zlokalizowany w Ostrołęce na terenie pierwotnie wykorzystanym w projekcie budowy bloku węglowego. Projekt realizowany będzie jako „brown field” – z maksymalnym wykorzystaniem infrastruktury budowlanej zrealizowanej dla projektu węglowego – podano.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej