RAPORT

Pogarda

Nieoficjalnie: W środę Unia Europejska przyjmie nowe sankcje wobec Białorusi

Sankcje wobec białoruskiego reżimu mają dotyczyć ok. 30 osób i przedsiębiorstw (fot. Shutterstock)
Sankcje wobec białoruskiego reżimu mają dotyczyć ok. 30 osób i przedsiębiorstw (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W środę na spotkaniu w Brukseli ambasadorowie państw UE prawdopodobnie przyjmą nowe sankcje wobec Białorusi. Decyzja zostanie sformalizowana najpewniej w czwartek. Jednocześnie trwają prace nad kolejnym pakietem sankcyjnym wobec białoruskiego reżimu – podała nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa.

Szef Frontexu: UE musi być przygotowana na wzrost liczby migrantów

Unia Europejska musi być przygotowana na wzrost liczby migrantów, wkraczających na jej teren – wskazał w piątek dyrektor wykonawczy Frontexu...

zobacz więcej

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sankcje mają być nałożone na ok. 30 osób i podmiotów zaangażowanych w sprowadzanie migrantów na Białoruś.

Szósty pakiet sankcji


Z informacji PAP wynika również, że kolejny, szósty już pakiet sankcji, będzie znacznie większy niż ten, który ma być przyjęty w środę. Restrykcje mogą objąć nawet ponad 300 osób i podmiotów.

15 listopada ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej przyjęli w Brukseli nowe kryteria dotyczące sankcji wobec Białorusi w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że nowe sankcje dotkną zarówno osoby związane z reżimem, jak i przedsiębiorstwa.

– Ważne jest, by reżim Łukaszenki zrozumiał, że jego zachowanie ma swoją cenę – podkreśliła wcześniej szefowa Komisji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej