RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nalot antyterrorystów na mieszkania pełne nielegalnej broni

Nielegalny arsenał należy do 55-latka i 56-latka (fot. Policja)
Nielegalny arsenał należy do 55-latka i 56-latka (fot. Policja)

Do aresztu trafili dwaj mieszkańcy powiatów radomszczańskiego i piotrkowskiego, którzy nielegalnie posiadali broń i amunicję oraz inne zabronione przedmioty. Podejrzani usłyszeli zarzuty, za które grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Narkotykowy gang z Płocka rozbity. Przejęto kilogramy substancji

Płoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny...

zobacz więcej

Nadkom. Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej komendy podała, że do zatrzymania doszło nad ranem 26 listopada na terenie posesji w gminie Kobiele Wielkie. Uczestniczyli w nim policjanci Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Radomska.

– Ustalenia policjantów wskazywały, że dwaj zatrzymani mężczyźni mogą posiadać nielegalnie broń i inne zabronione przepisami prawa przedmioty. W wyniku sprawdzenia osób, mieszkań, pomieszczeń oraz pojazdów użytkowanych przez podejrzanych, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in. osiem sztuk przedmiotów przypominających broń, amunicję, pałki teleskopowe, gazy pieprzowe, prochownicę wraz z akcesoriami, kajdanki metalowe, blankiety różnego rodzaju legitymacji, pojemniki z substancjami chemicznymi, które zostaną poddane badaniom – zrelacjonowała Wlazłowska.

Według śledczych nielegalny arsenał należy do 55-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego i do 56-latka z powiatu piotrkowskiego. Podejrzani już usłyszeli pierwsze prokuratorskie zarzuty.

Za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia każdemu z zatrzymanych grozi kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Radomsku uwzględnił wnioski śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej