RAPORT

Prorosyjska era Tuska

W Portugalii potwierdzono 13 zakażeń Omikronem. To członkowie jednego klubu

Zakażenie członków klubu Belenenses (fot. PAP/EPA/ANTONIO COTRIM)
Zakażenie członków klubu Belenenses (fot. PAP/EPA/ANTONIO COTRIM)

W Portugalii potwierdzono 13 przypadków infekcji nowym wariantem koronawirusa Omikron. Wszyscy zakażeni są członkami lizbońskiego klubu sportowego Belenenses – podała Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS).

Raport o koronawirusie z 29 listopada 2021. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek 29 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 115 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej...

zobacz więcej

W ostatnich dniach Portugalia nasiliła akcję szczepień przeciw Covid-19. Do minionej soboty w 10-milionowej populacji – wyszczepionej w pełni niemal w 87 procentach – milion Portugalczyków po 12. roku życia przyjął trzecią, przypominającą dawkę szczepionki.

W związku ze wzbierającą falą zakażeń SARS-CoV-2 premier rządu w Lizbonie Antonio Costa zapowiedział w czwartek wprowadzenie od 1 grudnia stanu klęski żywiołowej, który potrwa co najmniej do pierwszej połowy stycznia 2022 roku.

W ramach stanu wyjątkowego wjazd do kraju – zarówno przez granice lądowe, jak i drogą morską i lotniczą – będzie możliwy tylko po przedstawieniu negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego na koronawirusa, wykonanego w ciągu 48 godzin przed wjazdem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej