RAPORT

Pogarda

Nowe obostrzenia już za kilka dni. Minister Niedzielski: Trzeba działać pilnie

Najnowsze

Popularne

Od początku grudnia planowane jest wprowadzenie nowych obostrzeń – zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski. Z jego słów wynika, że możliwe jest choćby ponowne ustanowienie maksymalnego limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc. Tematowi obostrzeń poświęcone będzie poniedziałkowe posiedzenie sztabu kryzysowego.

Właściciel lotniska opracował szczepionkę. Kolejki ustawiały się aż po halę odpraw

Próbki szczepionek, strzykawki i listę zapisanych osób zarekwirowała niemiecka policja w czasie interwencji na lotnisku w Lubece. W weekend zebrało...

zobacz więcej

W Radiu Plus szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że na poniedziałek na godz. 11 zwołany został sztab kryzysowy.

– Zaprosiłem do tego sztabu ministra Saczkę, Głównego Inspektora Sanitarnego, i pana Grzegorza Juszczyka, szefa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – wskazał. Jak dodał, analizowana będzie możliwość uszczelnienia granic. Oprócz tego od początku grudnia planowane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Nauka zdalna? „Nie wchodzi w grę”


Pytany, o jakie ograniczenia chodzi, minister podkreślił, że do momentu posiedzenia sztabu nie chce ujawniać żadnych informacji.

– Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o ruchach, które będą wyraźnym sygnałem, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona – powiedział minister. Na pytanie, czy chodzi np. o wprowadzenie limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc, Niedzielski odparł: „Na przykład limity, ale to musimy sobie dzisiaj przemyśleć dokładnie”.

Niedzielski: Omicron to game changer


– Szpitale są obłożone. Musimy likwidować normalne miejsca leczenia i otwierać w to miejsce łóżka covidowe. Pojawienie się elementu, który mógłby spowodować, że zamiast oczekiwanego przesilenia będziemy mieć przyspieszenie, to naprawdę game changer – mówił, odnosząc się do nowego wariantu koronawirusa.

Zobacz także: Raport o koronawirusie z 29 listopada 2021. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej