RAPORT

Wojna na Ukrainie

Narkotykowy gang z Płocka rozbity. Przejęto kilogramy substancji

Przejęto 20 kg narkotyków, głównie marihuany (fot. Policja)
Przejęto 20 kg narkotyków, głównie marihuany (fot. Policja)

Płoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny rynek – głównie marihuanę, ale też amfetaminę i kokainę. Podejrzani o posiadanie i sprzedawanie zabronionych substancji to mężczyźni w wieku od 24 do 27 lat. Czwórka podejrzanych została tymczasowo aresztowana.

Azjatyccy narkofarmerzy sprzedawali w Europie marihuanę z hiszpańskich plantacji

Azjatyckie organizacje przestępcze stały za uruchomieniem czterech bardzo wydajnych plantacji marihuany w hiszpańskiej prowincji Albacete....

zobacz więcej

Policja uderzyła w gang w minioną środę rano. W miejscowości Wola Łącka na drodze krajowej zatrzymano do kontroli dwa samochody.

Jednym z nich podróżowali podejrzani, którzy przewozili marihuanę zapakowaną w foliowe worki. W kolejnym z aut również były narkotyki. W sumie przejęto wówczas 4,5 kg marihuany. Ale to był zaledwie początek akcji kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy.

Na terenie posesji jednego z zatrzymanych policjanci odkryli ponad 15 kg narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i kokainę, które 26-latek ukrywał w foliowych workach w beczkach. W tym czasie kolejni policjanci przeszukiwali w Płocku mieszkanie wynajmowane przez kolejnego z zatrzymanych, gdzie znaleźli kilkadziesiąt gramów nielegalnych środków.

Efektem policyjnej akcji, było zabezpieczenie blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny rynek.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu sierpeckiego (24 - 27 lat). Postawiono im zarzut wprowadzenia do obrotu narkotyków, za co grozi im do 12 lat więzienia. Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Wszyscy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej