RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Śnieg i „dwucyfrowy” mróz. Początek grudnia okiem synoptyków

Synoptyczna prognoza pogody IMGW: 29.11 – 5.12.2021 (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Synoptyczna prognoza pogody IMGW: 29.11 – 5.12.2021 (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dróg oraz intensywnymi opadami śniegu. Synoptycy nie mają wątpliwości: cały rozpoczynający się tydzień zapowiada się pochmurny, z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Pojawi się też silny wiatr i mróz sięgający -10 st. Eksperci ostrzegają przed trudnymi warunkami na drogach.

IMGW ostrzega przed śnieżycami. Alerty w ośmiu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Alerty obowiązują na terenie ośmiu...

zobacz więcej

Poniedziałek będzie pochmurny z opadami śniegu, lokalnie śniegu z deszczem. Na Pomorzu Wschodnim może przybyć do 10 cm śniegu. Temperatura wyniesie od 0 do 5 st., jedynie na Podhalu około jednego stopnia mrozu. Uwaga kierowcy: drogi śliskie.

Zawieje i zamiecie śnieżne nad Polską


Niebezpiecznie na drogach będzie także we wtorek. Synoptycy zapowiadają: będzie nadal pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem, lokalnie opadami deszczu. Maksymalnie od -1 do 4 st. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 80 km/h, wysoko w górach do 100 km/h. Wiatr będzie powodował zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie.

Źródło: IMGW-PIB

W środę napłynie cieplejsze powietrze, ale nadal będzie pochmurno. Na wschodzie i północy wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie opady deszczu. Maksymalnie do 9 st na zachodzie kraju. Silniej powieje na zachodzie i wybrzeżu, do 80 km/h. W górach miejscami zamiecie śnieżne.

Źródło: IMGW-PIB
W czwartek przeważać będzie duże zachmurzenie z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. W całym kraju temperatura dodatnia, 1-6 st. Na Pomorzu porywy do 90 km/h.

Prognoza na weekend | Grudzień 2021


W piątek ponownie napłynie chłodniejsze powietrze, lokalnie pojawią się opady śniegu lub śniegu z deszczem, na Podkarpaciu przejściowo opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Rano miejscami niewielki przymrozek, w dzień do 4 st. na południu. Na Pomorzu południowo-zachodni wiatr, w porywach do 60 km/h.

Koniec tygodnia przyniesie opady śniegu. Najchłodniej na Podhalu, tam spadki temperatury do –10 st., w dzień maksymalnie od -1 do 3 kresek powyżej zera.

Zobacz także: Prognoza długoterminowa. Rzecznik IMGW nie ma wątpliwości
teraz odtwarzane
Prognoza długoterminowa - jaka będzie zima?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej