RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nowe zakażenia i zgony. Ujawniono dane MZ

Koronawirus w Polsce (fot.  PAP/Wojtek Jargiło)
Koronawirus w Polsce (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Dziś mamy ponad 13 tys. nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 18 osób zakażonych COVID-19 – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przekazał też, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 51 tys. testów w kierunku zakażenia koronawirusem.

Niezaszczepieni na COVID-19 otrzymają SMS z MZ

Niezaszczepieni przeciw COVID-19, którzy mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia SMS...

zobacz więcej

Wiceszef resortu zdrowia podkreślił, że rośnie liczba hospitalizowanych pacjentów. Poinformował, że w szpitalach przebywa ponad 20,5 tys. pacjentów z COVID-19. W ciągu ostatniej doby przybyło do nich ponad 400 osób z koronawirusem.

Kraska zaznaczył, że na oddziałach intensywnej terapii znajduje się natomiast ponad 1800 osób. – Są to osoby bardzo ciężko chore, wymagają pomocy respiratorowej – ocenił.

Odnosząc się do nowych danych epidemicznych, Kraska wskazał, że „w porównaniu do ubiegłego tygodnia to niewielki wzrost, o ok. 6 proc.”. – Są to dane z weekendu, więc musimy podchodzić do nich z pewną dozą ostrożności – dodał.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski komentując dzisiejsze dane mówił w Radiu Plus, że „dynamika wzrostu z tygodnia na tydzień to jest ledwo 6,5 proc. czy nawet mniej”. – Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z ewentualnym momentem przesilenia – zaznaczył Niedzielski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej