RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niezaszczepieni na COVID-19 otrzymają SMS z MZ

Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna (fot. Win McNamee/Getty Images)
Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna (fot. Win McNamee/Getty Images)

Niezaszczepieni przeciw COVID-19, którzy mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia SMS zachęcający do zaszczepienia się.

Czy pracodawca może sprawdzić certyfikat covidowy? W tym kraju musi

Na Słowacji pracodawcy mają od dziś obowiązek kontrolowania certyfikatów covidowych u swoich pracowników. Osoby niezaszczepione muszą przechodzić...

zobacz więcej

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: „UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz e-skierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna”.

SMS tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Wysyłka wiadomości rozpocznie się o godz. 10. SMS-y zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin. – Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja SMS-owa nie będzie ostatnią – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja Ministerstwa Zdrowia. Resort wysłał 15,5 mln SMS-ów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej