RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rodzicu, to ostatni dzwonek na złożenie wniosku o „Dobry start”

Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki (fot. Shutterstock/iravgustin)
Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki (fot. Shutterstock/iravgustin)

Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu „Dobry Start”. Weryfikacja wniosków i wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie. W tym roku wypłacono już prawie 4,28 mln świadczeń, na łączną kwotę 1,28 mld zł.

MF o cenach energii. Gospodarstwa domowe mają zaoszczędzić w przyszłym roku 240 mln zł

Zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej pobieranej przez gospodarstwa domowe oznacza, że zaoszczędzą one w przyszłym roku 240 mln zł – wynika z...

zobacz więcej

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Z danych przekazanych przez Ministerstwo Rodziny wynika, że do piątku ZUS przyznał wyprawki dla 4,36 mln uczniów. Wypłacono już 4,28 mln świadczeń o łącznej kwocie 1,28 mld zł.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej