RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dziś deszcz, śnieg, a nawet mróz. Sprawdź, jaka pogoda u ciebie [PROGNOZA]

Poniedziałek będzie pochmurny z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu oraz temperaturą od 1 do 5 st. – powiedział Przemysław Szrama, synoptyk IMGW-PIB. Polska będzie pod wpływem niżu.

Bieszczady: Śnieg i mróz na połoninach

W Bieszczadach, m.in. w Ustrzykach Górnych oraz powyżej górnej granicy lasu, w środę rano leży 1-2 cm świeżego śniegu. – Praktycznie nie ma ruchu...

zobacz więcej

– Nad ranem warunki na drogach mogą być trudne. We wschodniej części Wybrzeża może przybyć do 10 cm śniegu, więc sumarycznie na Pomorzu w ciągu doby pokrywa śnieżna może wzrosnąć do 20 cm – prognozuje Szrama.

– Będzie chłodno. W najcieplejszym momencie dnia na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą około 1-2 st. Nieco cieplej, bo od 3 do 5 st., będzie na północy kraju. W obszarach podgórskich możliwy jednostopniowy mróz. Nad morzem będzie wiał wiatr osiągający 90 km/h – mówi synoptyk.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju przewidywane są przelotne opady śniegu, jedynie na Pomorzu – deszczu ze śniegiem. W całym kraju prognozowane są niewielkie przymrozki: od 0 do minus 3, a w obszarach podgórskich do minus 4 st. Nad morzem wiatr może w porywach osiągać prędkość do 80 km/h.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej