RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Listopadowa śnieżyca w Hiszpanii. Chaos na drogach, ofiary śmiertelne

Najwięcej dróg było nieprzejezdnych w północnej Hiszpanii (fot. PAP/EPA/Eliseo Trigo)
Najwięcej dróg było nieprzejezdnych w północnej Hiszpanii (fot. PAP/EPA/Eliseo Trigo)

Wskutek przechodzącej przez Hiszpanię śnieżycy Arwen zablokowanych zostało w całym kraju kilkaset dróg. Intensywne opady śniegu i deszczu oraz porywisty wiatr doprowadziły do dwóch śmiertelnych wypadków drogowych.

Trąba wodna na północy Hiszpanii [WIDEO]

U wybrzeży gminy Castro Urdiales na północy Hiszpanii zauważono w sobotę trąbę wodną. Lokalne prognozy pogody przewidywały burze z piorunami w tym...

zobacz więcej

Oba tragiczne zdarzenia miały miejsce we wspólnocie autonomicznej Asturii, na północy kraju, gdzie z powodu nagłego załamania się pogody doszło do kilku poważnych zdarzeń. Najgroźniejsze wydarzył się w miejscowości Soto de la Barca, gdzie wskutek osunięcia się jednej z przydrożnych skarp, nasiąkniętych wodą, doszło do zasypania zwałami piachu i kamieni auta na trasie krajowej AS-15.

W efekcie tragicznego zdarzenia przysypany został samochód, w którym podróżowało pięć osób. Śmierć na miejscu poniosła kobieta. Inny z pasażerów odniósł poważne obrażenia.

W dwóch innych zdarzeniach na terenie Asturii doszło w niedzielę do wypadków pojazdów, które wpadły w poślizg z powodu załamania się pogody. Jeden z kierowców zginął, a inny został ranny.

Według szacunków Generalnej Dyrekcji Ruchu Drogowego (DGT) w niedzielę najwięcej dróg było nieprzejezdnych w całym pasie północnej Hiszpanii, około 150.

Z kolei na wschodzie kraju, głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji, w rezultacie oblodzenia dróg doszło do ponad 20 wypadków drogowych.

Przeczytaj także: Burza śnieżna w Europie. Ofiary śmiertelne

Znaczny problem w kilku regionach kraju stanowią wyjątkowo niskie temperatury powietrza. W Katalonii w niedzielę słupek rtęci pokazał w kilku miejscach - 12 st.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej