RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Prawo do aborcji jest święte” oświadczyła posłanka w dyskusji o… sprzątaniu po sobie [WIDEO]

– Prawo do aborcji jest święte – oświadczyła poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska z Lewicy. Na pytanie, czy „ma odwagę odciąć się od chamstwa, agresji i od języka nienawiści, który uskutecznia Marta Lempart”, nie odpowiedziała.

Młoda Lewica broni kobietę przed „wyżej postawioną” Lempart. Internauci odpowiadają

Żadna sprzątaczka nie zasługuje na aroganckie traktowanie ze strony wyżej postawionej w społeczeństwie kobiety – napisała Młoda Lewica na...

zobacz więcej

Pytanie to zadawał parlamentarzystce red. Miłosz Kłeczek prowadzący program „Strefa Starcia” w TVP Info, w kontekście zachowania Marty Lempart, która zniszczyła pracę pani sprzątającej biurowiec przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Na zwróconą uwagę odparła, że nie zamierza posprzątać bałaganu i że robi to „dla jej dzieci”.

Poseł Prokop-Paczkowska oskarżyła o „niszczenie kobiet” Prawo i Sprawiedliwość.

– My grzeczne już nie możemy. Nasze prawa są bezczelnie zabierane nam w naszym kraju. I prawa nasze, takie jak prawo do aborcji, jest święte i nikomu nic do naszych ciąż – mówiła aroganckim tonem polityk.

Przedstawicielka Lewicy dodała, że Lempart „może protestować, tak jak chce”.

– Czy pani wie, co to jest świętość? – pytała poseł Anna Milczanowska z PiS. – Jest święte! – upierała się przedstawicielka Lewicy.

- Rozumiem zdenerwowanie pani poseł, bo łatwo jest kochać całą ludzkość, towarzysz Lenin kochał najbardziej całą ludzkość, ale trudno jest kochać konkretnego człowieka. Łatwo jest mówić o prawach wszystkich kobiet, a trudno jest dostrzec prawa tej pani, która pracuje, sprząta. Jesteśmy wychowani albo w takim szacunku, że sprzątamy po sobie, albo w takim, że robimy chlew, gdziekolwiek chcemy – komentował wystąpienie Prokop-Paczkowskiej i happening Marty Lempart redaktor naczelny tygodnika „Sieci” Michał Karnowski.

Wspomniany happening to jego zdaniem „symboliczna scena”, która „pozostanie długo w pamięci Polaków”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Prezes Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak zauważył, że lewicowa posłanka powinna zaznaczać, że mówi w imieniu swoim i swoich zwolenniczek, a nie wszystkich kobiet.

Przeczytaj także: Lempart wyznaje: Jestem w fatalnej sytuacji finansowej

– Takie osoby jak pani Lempart niszczą i powodują zgorszenie publiczne, bo to wy wprowadzacie absolutnie nowe praktyki uliczne: wulgaryzmy, chamstwo – wskazał Jakubiak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej