RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ks. Cisło: Formą pomocy może być poświęcony czas

Przewodniczący polskiej sekcji stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ksiądz profesor Waldemar Cisło, wezwał w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info, aby w adwencie pomagać potrzebującym. – Formą pomocy może być poświęcony czas – powiedział.

Ks. Cisło: Formą pomocy może być poświęcony czas

Przewodniczący polskiej sekcji stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ksiądz profesor Waldemar Cisło, wezwał w programie „Gość Wiadomości” w...

zobacz więcej

W niedzielę w Kościele katolickim rozpoczął się adwent, okres przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia.

Ksiądz Cisło powiedział w TVP Info, że oblicze Boga jest najlepiej widoczne w najsłabszych i najbardziej potrzebujących ludziach. Podkreślił, że każdy może pomagać. – Formą pomocy może być poświęcony czas, rozmowa z osobą samotną czy starszą lub po prostu spotkanie z kimś – mówił duchowny.

– Ci, których stać, mogą też pomagać w formie materialnej, ale ci, których nie stać na pomoc materialną, nie powinni się zwalniać z obowiązku spotkania drugiego człowieka, poprzez czas, poprzez pomoc – podkreślił.

Ksiądz Waldemar Cisło zaapelował też o pomoc chrześcijanom w krajach Bliskiego Wschodu, zwłaszcza w Libanie i w Ziemi Świętej.

Pomóc można wysyłając SMS o treści Ratuję na numer 72405. O innych sposobach pomocy można się dowiedzieć na stronie internetowej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej