RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jachowicz: Daleka, jakże daleka czeka nas droga do normalności

Reakcja zwolenników PO uświadomiła mi wielkość ich nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Reakcja zwolenników PO uświadomiła mi wielkość ich nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Tym razem na użytek stałej tygodniowej rubryki, nazywanej nieco na wyrost felietonem, postanowiłem wykreować jego nową postać – felieton faktu. Mniej więcej na podobieństwo gatunku nazywanego „literaturą faktu”. Takiej formy prezentacji, gdzie opis jakiegoś wydarzenia czy zjawiska pozbawiony jest fikcji. Do pewnego stopnia więc zbliżonej do dokumentu. Do posłużenia się taką nietypową formą skłoniło mnie zaskakujące dla mnie przeżycie. Pośrednio związane jest ono z utratą przez Donalda Tuska prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie chronionym przed zagrożeniem piratów drogowych, czyli - terenie zabudowanym.

Współżycie obecnej władzy z UE nigdy nie będzie usłane różami

Czy jest możliwe, żeby państwa zachodnie, w tym Unia Europejska, zmieniły swój stosunek do Polski? Wydaje się, że niestety nie mamy na to żadnych...

zobacz więcej

Zaraz po pierwszych agencyjnych informacjach o wykroczeniu drogowym, jakiego dopuścił się Donald Tusk, było oczywiste, że ta historia zostanie wykorzystana jako narzędzie polityczne przeciwko liderowi Platformy Obywatelskiej. Spodziewałem się też, że wielu publicystów nie daruje sobie okazji, żeby nie napiętnować Donalda Tuska za jego brak odpowiedzialności. Wypominać mu poważną nieostrożność, grożącą nieobliczalnymi skutkami, które szczęśliwie go ominęły. Bo przecież nie można powiedzieć, że to on ich uniknął. Nie było w tym żadnej jego zasługi, że nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Zdecydował o tym jedynie szczęśliwy zbieg okoliczności.

Uznałem jednak, że sprawa jest tak nośna, a aktywność komentatorów na tyle powszechna, iż mój głos, poza słowami dezaprobaty dla jego zachowania, nie wniesie niczego interesującego. Pomyślałem więc, że spokojnie mogę się nieco zdystansować do sprawy. Skusiło mnie zarazem, aby przyjrzeć się bliżej, jak media popierające opozycję przedstawiają to zdarzenie. W większości były to spokojne, rzeczowe informacje, ograniczone do podania podstawowych faktów. W osłupienie wprowadziło mnie co innego. Stosunek do tego wydarzenia odbiorców tych mediów. W ogromnej większości zwolenników, a tym samym wyborców Platformy Obywatelskiej.

Czy można wspierać i krzywdzić jednocześnie? Okazuje się, że można

Wojna hybrydowa rozpętana przez Aleksandra Łukaszenko, a trwająca już kilka miesięcy, dość precyzyjnie ujawnia schizofrenię Unii Europejskiej. Jej...

zobacz więcej

Wdrukowana matryca


Reakcja zwolenników PO w sposób jaskrawy uświadomiła mi wielkość ich nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości. Żadnej refleksji. Ani joty życzliwej rady, że jednak tak nie wolno. Że w przypadku nieprzewidzianego przy takiej szybkości wypadku drogowego, dramat mógłby dotknąć i samego kierowcę. Spodziewałem się kilku zwykłych słów, oceniających realnie, bez żadnego zacietrzewienia, śmiertelne zagrożenie.

Im więcej wpisów czytałem, tym narastało moje rozczarowanie zmieszane z niedowierzaniem. W tych wpisach zobaczyłem inny świat. Ludzi, którzy nie potrafią myśleć o czymkolwiek trzeźwo. W oderwaniu od swoich przekonań politycznych. Stali się niewolnikami poglądów, które zawładnęły nimi w taki stopniu, że wszystko widzą jedynie przez ich pryzmat. Cokolwiek by się nie działo, nie są już w stanie rzeczowo ocenić rzeczywistości politycznej, która wedle nich jest spłaszczona do jednego wymiaru. Obszar ten posiada dwie przeciwstawne sobie strony. Dwie siły polityczne, które toczą między sobą walkę o władzę. Na czele Platformy Obywatelskiej stanął człowiek, w którym kumulują się absolutna doskonałość, mądrość, wiedza i wiele innych przymiotów prawdziwego politycznego przywódcy, stojącego na czele partii. Wrogą dla Platformy Obywatelskiej, ale kompletnie i w każdym calu zdegenerowaną siłą jest PiS pod przywództwem człowieka, zdolnego do najgorszych rzeczy. Pozbawionego właściwości, w które wyposażony jest jego przeciwnik. Muszę przyznać, że ten sposób widzenia polskich spraw przez wyznawców Platformy Obywatelskiej – to bliższe prawdy określenie niż „wyborcy” - przeraża mnie. Ponieważ praktycznie oznacza jedno. Niezależnie co się wydarzy, odzewem zwolenników PO będzie ogląd tego wydarzenia wedle szablonu wdrukowanego w ich umysłowość. Matryca prymitywna, gruboskórna, bez żadnego niuansowania. Tak jak właśnie ujawnił to incydent z udziałem Donalda Tuska. Zamiast więc spodziewanej oceny, zawierającej choćby ślady racjonalności, rzeczowości, przy jednoczesnym włączeniu elementów sympatii politycznych, czy nawet słów wyrozumiałości, co byłoby rzeczą naturalną, przewinienie drogowe Donalda Tuska stało się źródłem nieokiełznanej i nieusprawiedliwionej tym zdarzeniem wybuchu fali nienawiści i agresji do PiS.

Martwi mnie to o tyle, że pokazuje, jak długa i jak na razie z mizernymi szansami na powodzenie, czeka nas jako wspólnotę narodową, droga do względnej normalności.

Czy prof. Andrzej Friszke stał się kolegą Rafała Trzaskowskiego?

Pewnie wielu z nas jeszcze pamięta, kiedy belgijski europoseł Guy Verhofstadt, podczas wystąpienia na forum Parlamentu Europejskiego w styczniu...

zobacz więcej

Dokumentacja


Poniżej zamieściłem w oryginalnym brzmieniu wpisy zwolenników Platformy Obywatelskiej pod informacją o wspomnianym incydencie, zamieszczoną na jednym z portali internetowych, będącego częścią dużego medium sympatyzującego z opozycją. Dodam jeszcze, że jest to wybór z ich obszernej listy, bo liczącej ponad 350 wpisów. Nie liczyłem dokładnie, ale raczej nie mylę się, że nie więcej niż pięć procent wpisów miało nieco bardziej stonowany charakter.

Aby niedowiarków przekonać, że zawarta wyżej charakterystyka nie odbiega od prawdy, dołączyłem do niej bogaty wybór wpisów w charakterze „dokumentacji”. Nie polecam jego lektury w całości, bo może być to nużące. Ale nawet zajrzenie do tej części wyrywkowo pozwala bliżej zrozumieć mentalność zwolenników Donalda Tuska. Czy ma on w tym dziele swój wkład? To już nieco inna sprawa.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Pozostanie tylko czarna plama na dziejach Senatu

- Gdzie są granice bezczelności Tomasza Grodzkiego? – próbowali kilka dni temu ustalić moi redakcyjni koledzy z tygodnika „Sieci”, w debacie...

zobacz więcej

Oto załącznik


- Jechał, zapłacił i nie pyszczył. To nie szydło która zwaliła winę na chłopaka a potem nagrania zginęły...

- To już wiemy, o czym będzie całe wydanie Wiadomości.

- Dziś specjalne wydanie Wiadomości TVPiS z Wiśniewa koło Mławy. Skoro popełnił .. to prawidłowo, pisowscy nie muszą się tym przejmować, u nich nawet wiceministrowie ma bombach ( kogut ) jeżdżą i mają gdzieś przepisy ..

- Kaczorkowi to nie grozi...on nie potrafi prowadzić nawet hulajnogi z prędkością 5 km/h!��

- Panie Tusk, mogę Pana przez te trzy miesiące wozić swoja furą, paliwo biorę na siebie. Kaczyński nigdy nie jechałby tak szybko w terenie zabudowanym, na dziecięcym rowerku.

- Lepszego prezentu Tusk nie mógł im zrobić. Będą mieli o czym w TVP mówić przez najbliższe miesiące. Już widać, z niektórych komentarzy trolli na tym forum jaka będzie linia propagandy : nie dość, że tyle nieszczęść sprowadził na Polaków to jeszcze chce ich mordować na drogach. Żałują chyba tylko tego, że kogoś przy okazji nie potrącił. Wtedy ich szczęście nie miałoby granic.

- Proszę państwa, proszę zachować spokój. Pan Donald Tusk jest normalnym człowiekiem i żyje jak normalny człowiek. Popełnił przewinienie drogowe ,poniesie adekwatne konsekwencje. Nic się nie skończyło, nic się nie zaczęło. Bez buty, bez arogancji , bez telefonów do" wujka " Normalnie.

- Od dzisiaj w tvp co 10 minut pasek: "Tusk czycha na życie polaków!"

- Gdyby był Kamińskim, juz zostałby ułaskawiony przez, tfu!, D**ę.

- A tow. Brudziński tylko upomnienie.

- No wreszcie cieplutki temat dla TVP. Będzie wszystko od poczęcia.

- I tak powinno być, pan Tusk to Obywatel, tylko pisy uważają siebie za nadludzi.

- Jarosław Kaczyński to jest gość. On nigdy nie dostał nawet mandatu a co dopiero stracić prawo jazdy.

Donaldowi Tuskowi musi wystarczyć pojedynkowanie przy harataniu w gałę

Pierwsza, żelazna reguła obowiązująca we wszelkiego rodzaju pojedynkach mówi, że z szulerem nie siada się do stołu. A Donald Tusk bez żadnej...

zobacz więcej

- Dziś w TVP zamiast relacji ze skoków narciarskich, będzie jazda Tuska po Mławie ! I tak ma szczęście, że mu zwłok do bagażnika nie podrzucili.

- Będzie o czym grzać w TVPiS. Nie to co nasz prezes zloty, kryształowy, nawet mandatu nigdy nie dostał.

- Nieładnie tak szaleć za kierownicą, ale wielkie uznanie dla Pana Tuska za reakcję na karę i za przyznanie się wprost, bez kręcenia, wymyślania usprawiedliwień, powoływania się na wyższą konieczność.

- Tusk musi bardzo uważać bo wszystkie siły policyjne, PiS, ABW, Prokuratura, Minister Sprawiedliwości, TVP Info i inne wraże instytucje śledzą każdy jego krok.

- Sprytne posunięcie, teraz wszyscy wiedzą, że Tusk jeździ Skodą, podczas gdy hordy pisiorów zawłaszczają publiczne mienie rozbijając się w służbowych Audi i BMW. Szacuję kilka punktów procentowych w górę w sondażach :))

- Ciekawa jestem jakimi nagrodami zostaną obsypani przez PiS policjanci : podwyżki, nagrody , odznaczenia , uścisk dłoni Prezesa?

- 500zl za promocję we wszystkich mediach... tanio. I jeszcze pokazał że jest taki jak inni. A jeździć i tak będzie z kierowcą.

- Prawicowe media właśnie dostały potężnego orgazmu.

- Pan Tusk ma klasę i jest poważnym człowiekiem. Przyznał, że przekroczył, przyjął karę i nie usiłuje nikomu udowadniać, że czarne jest białe. Nie to co Szydło, Kozidrak, Jacek Kurski itp. Inni komentujący podają więcej przykładów pisowskich świętych krów.

- Awanse do stopni generalskich dla funkcjonariuszy z drogówki i wniosek o krzyże kawalerskie bez zwłoki.

- Ma szczęście, a może na wszelki wypadek, najjaśniejszy prezes nie ma prawa jazdy. Nie ma także konta bankowego i pojęcia o współczesnym świecie. Ale to nie ma znaczenia. Najważniejsze, że wina Tuska.

Fałszywy generał władzy, którą stracił

Wielki polityk. Polityczny bohater naszych czasów. Najjaśniej święcąca gwiazda polityki na firmamencie ostatnich dekad. I pomyśleć tylko – wydała...

zobacz więcej

- TVPiS pokaże, że Tuskowi daleko do 2 postaci, które nigdy nie popełniły błędu, a przynajmniej nikt o tym nie napisał, a w kulcie których wychowana została większość widzów tej antypolskiej stacji. Chodzi o Jezusa Chrystusa i Włodzimierza Ilicza Lenina kolejny sukces polskiej milicji .. beda medale i gwiazdki na pagon.

- Musiał jakoś przerwać w TVP Info ten zaklęty przekaz kiedy 10x dziennie mówi po niemiecku " fur Deutschland. Teraz będzie 10x stracił prawo jazdy i dorównał wreszcie Kaczyńskiemu.

- Jarek by w życiu takiego czegoś nie zrobił.

- Prezes nigdy takiego przestępstwa nie popełni. Jest wożony aż dwiema limuzynami. Nawet na cmentarz.

- Czy Kaczyński ma prawo jazdy? Ktoś wie?

- Jarosław Kaczyński nigdy nie będzie miał tej szansy.

- Kaczor za łapówkę nie przesłuchany do dziś.

- Zgłaszam się na kierowcę dla pana Tuska. Nie pamiętam, kiedy zapłaciłem jakiś mandat.

- Oj będzie bicie piany!!! Qu...zja już szykuje serię pasków i reportarzy... jakoś z Białorusią i Niemcami też za pewne da się połączyć...

- Bardzo źle Tusku, żeś jechał tak szybko. Bardzo dobrze Tusku, ześ przyzwoity.

- Pisowiec pokazałby immunitet i odjechał.

- Przyjął bez dyskusji . Szacun .

- Sprawa Tuska ma jeden aspekt pozytywny: odtąd nie będzie sam prowadził samochodu. To w dla niego w Polsce piekielnie niebezpieczne, bo mogą przecież sfingować jakiś wypadek.

- Well, tylko pytanie. Skąd patrol się tam znalazł i czy był to przypadek? Nie sądzę. A poza tym nasza Policja jest najlepsza na Świecie, goni bandziorów, pomaga kobietom na rondzie D...go i wooogule to po prostu są do rany przyłóż. Pałą i gazem. I jest suuuuper.

Niski lot moralny Leszka Millera

Muszę powiedzieć, że dawno nie spotkałem bardziej podłego wyczynu niż ten, którego dopuścił się były premier, dziś euro poseł, pozostańmy też przy...

zobacz więcej

- Zabrali Tuskowi prawko i dadzą Kaczyńskiemu!

- Tusk pokazał, że do decyzji prawnych należy się stosować. Kiedy politycy PIS to zrozumieją??

- No cóż powiększył niechlubną listę. Ale w odróżnieniu od tamtych przyjął mandat i idiotycznie się nie tłumaczył.

- Czekamy na paski grozy i na adekwatny komentarz szydło, kurskiego, macierewicza i wszystkich pisiorów którzy rozbili rządowe limuzyny za nasze pieniądze.

- Ciekawe, jak to powiążą z mówieniem po niemiecku i w ogóle byciem niemieckim agentem.

- A Kaczyński nigdy nie przekroczył szybkości i nie dostał mandatu… Tylko, że on nigdy nie prowadził samochodu,..,

- Donaldzie! co sie stało ? po co to ...przecierz beda ci pisowcy srali przez lata ...nic nie rozumiem , nie stać Ciebie na kierowce ...przecierz wiadomo było ze jesteś na celowniku i mogli Tobie tez jakas ofiare podstawic ....cos mi tu nie pasuje

- A Kaczyński nigdy nie stracił prawa jazdy....

- No, niestety, Tusk przechytrzył pieczarki i nie będzie oskarżenia o próbę przekupstwa...

- Panie Tusk! Takie wygłupy nie powinny ci sie zdażyć .Wierze że ty wyprowadzisz nas z tego Pisowskiego bagna-

- Przynajmniej ma prawo jazdy i niego korzysta. Stało się trudno i do przodu.

- Donaldzie, jesteśmy z Panem. Każdemu się może zdarzyć. Trzeba ponieść konsekwencje i z podniesionym czołem wrócić za kierownicę. Naprzód Donald!

Samokrytyka jak towarzysz Stalin – nigdy nie przeminie

Zdawałoby się, iż po 30 latach od pełnego zerwania komunistycznych więzów, krępujących Polskę, tylko w koszmarnych snach pojawić się może jeden z...

zobacz więcej

- Proszę zwrócić uwagę na to. Sam prowadził samochód i bez ochrony. Proszę wskazać podobnego rangą z PISu podróżującego samodzielnie. Pomijając prezesa, który nie jest w stanie zdobyć uprawnień do kierowania autem.

- Troglodyci zaPiSani nie maja sie o co martwic ich guru nie ma prawa jazdy to mu nie odbiorą.

- Jak agent GRU uciekał po spowodowaniu wypadku pod Toruniem to PuS-dowicze nie dostali takiego medialnego orgazmu.

- Jutrzejszy dzień w TVP, TVP info, TVP sport, TVP kultura będzie poświęcony mandatowi Tuska. Pokażą go jako przestępcę, zwyrodnialca i spiskowca. Powiedzą o potencjalnym zabójstwie, jakiego mógł dokonać gdyby na drogę wybiegło dziecko lub zakonnica w ciąży. Opowiedzą o tym ze Tusk jest potencjalnym ludobójcą, bo co gdyby seryjnie zabijał ludzi na drodze jadąc samochodem z taką prędkością.

- Pisowcy za nasze podatki jeżdżą służbowymi z kierowcami lub mają immunitet więc gnają do Torunia bezkarnie lub rozbijają rządowe samochody bo przecież nie kupione za ich pieniądze

- Przynajmniej zachował się przyzwoicie a nie jak typowy PiSior np: niejaka Beatka zwalająca winę na niewinnego chłopaka.

- Kto nie tego niech rzuci kamieniem. Chyba tylko Kaczor bo nie ma prawa jazdy.

- A Kaczyński nigdy nie straci prawa jazdy bo nie ma .

- Psychoprawica rozpęta teraz nagonkę, więc powinniśmy stanąć za Donaldem, bo on jest jedyną nadzieją na uwolnienie Polski od kaczystow- w tej sprawie nic się nie zmieniło! Kto może niech się zgłosi do wożenia Donalda - w ten sposób pokażemy solidarność i zamkniemy gęby tym , co to rozbijają limuzyny za nasze pieniądze - ale pierwsi będą się oburzać!

- I to jest honorowe podejście. Przekroczyłem, zapłaciłem i ponoszę karę, bez dyskusji. Kościół i PiS mógłby też tak postąpić, ale do tego trzeba mieć honor i cywilną odwagę.

Pryska czar dawnego magika zdeprawowanego brukselskim komfortem

Na początku magik, przekonany o swej uwodzicielskiej mocy, rozpakował walizkę, zawierająca nienawiść do PiS. To miała być pierwsza śmiertelna dawka...

zobacz więcej

- A może to była prowokacja Kaczyńskiego?

- Nie pamietam takiego medialnego orgazmu w PiS-dowskuch szmatlawcach I TV Volkischer Beobachter, gdy Antek smolenski uciekal z miejca wypadku pod Toruniem.

- Czy w TVPiS wpadli już na to, że być może Tusk oddał im tylko swoje niemieckie prawo jazdy, a na polskim dalej będzie piracił?

- Cały aparat służb państwowych , od bezpieki po urzędy skarbowe, sanepidy, inspektoraty nadzoru bud., itd, śledzi każdy krok Pana Premiera Tuska. To musi mieć Pan i Pana współpracownicy na uwadze 24 godziny na dobę. Wszystkie posterunki policji i tajniaków otrzymały polecenie kontroli samochodu najważniejszego opozycjonisty na trasie jego przejazdu. Tak dokładnie dzieje się na wschód od naszej wschodniej granicy. Przejęli to nasi "stróże prawa". Polska policja nie interesuje się kilkoma lub kilkunastoma tysiącami kierowców, którzy w tej samej minucie, co Pan Tusk, przekraczają prędkość o 50 km/godz na terenie zabudowanym w Polsce. To nie jest ważne. Ważne, by dopaść Tuska. Będzie premia i ordery.

- No całe szczęście, teraz tvp będzie miała o czym pisać,

- Czy policja weryfikuje prawidłowość oznaczenia obszaru zabudowanego? Bo nie zawsze oznaczony obszar nim jest.

- To ja bym chciał zobaczyć jakiegoś posła PiS w takiej sytuacji.

- Z wyjątkiem JK - jemu chyba nie było by co odebrać :))

- Kurski jak się dowiedział to ze szczęścia się 5 razy obesr#ał

- Jarek, na prawo jazdy trzeba zdać egzamin a nie zabierać komuś innemu.

- Nie tylko PiS ale przede wszystkim lewica dostała orgazmu. Zaraz się zacznie "dlaczego nie jechał rowerem?"I tym podobne dyrdymały Każdy kierowca w Polsce kiedyś przekroczył, przynajmniej się nie migał i nie obwiniał całego świata.

- Gdyby za kierownicą siedział kaczystowski dygnitarz, to Policjant dostałby zarzut przekroczenia uprawnień, a Ciarka z Szymczykiem osobiście przeprosili kaczystę i obiecali, że takie haniebne, upolitycznione zachowanie i niesubordynacja ze strony żadnego kulsona się więcej nie powtórzy.

- Dzisiejszy pasek w TVP: 'jak prawdziwy Niemiec myślał, że jedzie autobahnem..."

- Ziobro złoży apelację o karę dożywocia.

- Czy ktoś kiedyś słyszał o jakimkolwiek polityku, który bez żadnych "ale" przyznał się do winy i przyjął karę?

- To chyba najwyższa z możliwych kar za to wykroczenie.... Ktoś wie, jakie są widełki?

- Zgnije w więźniu, już Zerro o to zadba.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej