RAPORT

Wojna na Ukrainie

Cichanouska odpowiada prezydentowi Dudzie. Zwróciła się do Polaków

Swiatłana Cichanouska (fot. Vudi Xhymshiti/Anadolu Agency via Getty Images)
Swiatłana Cichanouska (fot. Vudi Xhymshiti/Anadolu Agency via Getty Images)

Prezydent RP Andrzej Duda wyraził na Twitterze solidarność ze wszystkimi ofiarami dyktatury Alaksandra Łukaszenki. Zamieścił dwa wpisy - po polsku i białorusku. Na drugi z nich zareagowała nawet białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska. „Cieszę się, że w tych trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska” – napisała.

UE zmienia narrację ws. migrantów. Brudziński: Dotarły do nich głosy wyborców [WIDEO]

Podczas trwającej sesji Parlamentu Europejskiego Swiatłana Cichanouska zaapelowała, by Polska i Litwa nie ustępowały Łukaszence. Europoseł PiS...

zobacz więcej

„Dziękujemy za solidarność! Cieszę się, że w tych trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska. Wśród więźniów politycznych są przedstawiciele polskiej mniejszości - Andrzej Poczobut i Andżelika Borys” – napisała na Twitterze liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.

„Oni, jak również setki Białorusinów, muszą zostać uwolnieni" – dodała odnosząc się do wcześniejszego wpisu prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zobacz także ->  Miller ubolewa, że konflikt na granicy wygra Morawiecki. Internauci w szoku

Prezydent wyraził w sobotę na Twitterze solidarność ze wszystkimi ofiarami dyktatury Alaksandra Łukaszenki.

„Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli, by ich Kraj był wolny i demokratyczny. Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni" – napisał Duda.

Wpis został opatrzony hashtagiem: #StandWithBelarus.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej