RAPORT

Pogarda

Giertych ostro ws. trumien i szczątków Polaka. „Sięgasz pan dna”

Roman Giertych (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images, PAP/Leszek Szymański)
Roman Giertych (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images, PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Trumna ze szczątkami działacza emigracyjnego, uczestnika i kronikarza Powstania Listopadowego Maurycego Mochnackiego dotarła do Polski. „Ale w witaniu trumien to trzeba przyznać, że PiS jest najlepszy” – skomentował na Twitterze adwokat Roman Giertych. Zdaniem większości osób komentujących ten wpis, prawnik sympatyzujący z PO przekroczył kolejną granicę. „W pisaniu chamskich tłitów nikt pana nie pokona” – ocenił Jan Mosiński, poseł PiS.

Miller ubolewa, że konflikt na granicy wygra Morawiecki. Internauci w szoku

„Niestety konflikt na granicy wygra Kaczyński z Morawieckim” – napisał na Twitterze europoseł Koalicji Europejskiej Leszek Miller. „Niestety, bo...

zobacz więcej

Maurycy Mochnacki to działacz emigracyjny, pisarz, uczestnik Powstania Listopadowego, autor rozprawy „Powstanie narodu polskiego w roku 1830 i 1831”. Był jednym z najbardziej znaczących publicystów swojej epoki, wybitnym analitykiem polskich zrywów niepodległościowych.

W ostatniej drodze do ojczyzny towarzyszyli Mochnackiemu żołnierze oraz delegacja z Polski. Pogrzeb na warszawskich Powązkach Wojskowych był zwieńczeniem uroczystości rozpoczętych w sobotę rano w Wojskowym Porcie Lotniczym „Okęcie”. Tam przedstawiciele Wojska Polskiego powitali samolot CASA. Wydarzenia mają miejsce po ponad 180 latach od śmierci Polaka we francuskim Auxerre.

Zobacz także ->  Giertych w imieniu Czarneckiego straszy pozwem prokuratora. „Próba wywarcia nacisku”

„Ale w witaniu trumien to trzeba przyznać, że PiS jest najlepszy” – skomentował na Twitterze adwokat Roman Giertych.

„Jak mentalnie służy się cywilizacji, która sika na groby, to rzeczywiście trudno zrozumieć szacunek dla zmarłych bohaterów polskiej wspólnoty” – oceniła na Twitterze dziennikarka Ewa Stankiewicz.

Wreszcie Polska jest prymusem i dostanie miliony z UE? „Przeciwieństwo Zielonego Ładu w energetyce”

Parlament Europejski dał zielone światło dla reformy rolnej. To szczególnie ważne dla młodych rolników oraz małych i średnich gospodarstw....

zobacz więcej

„Wrócił bohater po 190 latach i takim wpisem powitany przez byłego wicepremiera rządu RP!” – dodał historyk prof. Sławomir Cenckiewicz. „Na pogrzebie było PSL z marszałkiem Piotrem Zgorzelskim na czele, była Konfederacja, ale nikogo z Platformy Obywatelskiej, z miasta za wolność którego bił się i rany odniósł Mochnacki też brak prezydenta…” – zaznaczył.

„Niżej już upaść nie można” – oceniają wpis prawnika internauci.

„Co jest nie tak z opozycją?” – pytają.

Zobacz także ->  Roman Giertych: Jarosław Kaczyński chciał mnie pozbawić życia

Wielu użytkowników sieci przyznaje, że są zdruzgotani wpisem Romana Giertycha. „Brak mi słów by w kulturalny sposób powiedzieć panu co czuję, kiedy pan pisze….” – napisał kolejny z internautów i dodał: „Sięgasz pan dna”.

„Masz coś pan do Maurycego Mochnackiego, czy po prostu jego głównym przewinieniem jest to, że jego szczątki wróciły do Polski za rządów PiS? Do krytyki trzeba mieć również pewien zasób inteligencji” – czytamy.

Więcej o sprowadzeniu szczątków polskiego poety pisaliśmy  TUTAJ.

 ZOBACZ także, co o Mochnackim mówił premier Mateusz Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej