RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Miller ubolewa, że konflikt na granicy wygra Morawiecki. Internauci w szoku

Europoseł Leszek Miller (fot.  Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Europoseł Leszek Miller (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

„Niestety konflikt na granicy wygra Kaczyński z Morawieckim” – napisał na Twitterze europoseł Koalicji Europejskiej Leszek Miller. „Niestety, bo nie wygra Rosja z jej białoruskim satelitą? Stara miłość nie rdzewieje” – odpowiedział politykowi, który wiele lat należał do PZPR, dziennikarz Wojciech Wybranowski. Mocnych ripost było jednak znacznie więcej.

Jaki: Niemcy chcą osadzić swojego komisarza w Polsce... Donalda Tuska [WIDEO]

Komisja Europejska wysłała polskiemu rządowi list ws. praworządności. W kuluarach Parlamentu Europejskiego można usłyszeć, że unijna instytucja...

zobacz więcej

Na granicy polsko–białoruskiej trwa wojna hybrydowa realizowana przez reżim w Mińsku przy wsparciu Moskwy.

„Niestety konflikt na granicy wygra Kaczyński z Morawieckim. Tam się nic więcej nie zdarzy oprócz tego, co już się zdarzyło” – skomentował w Polsat News Leszek Miller, a cytat z tymi słowami wrzucił też do sieci. „Za jakiś czas po wygaszeniu konfliktu PiS ogłosi zwycięstwo, a zdjęcia z bohaterskiej obrony granicy zasilą kampanię wyborczą PiS” – stwierdził.

Zobacz także ->  Młoda Lewica broni kobietę przed „wyżej postawioną” Lempart. Internauci odpowiadają

Zdaniem internautów, tysiące naszych żołnierzy, strażników granicznych i policjantów bohatersko broni granicy. Celem powinna być więc ochrona Polski i bezpieczny powrót przedstawicieli służb do ich domów i rodzin, a nie to, kto politycznie zyska w całej sprawie.

„Ale to kto powinien wygrać? Łukaszenka?” – zapytała Millera dziennikarka „Polska Times" Blanka Aleksowska.

Błaszczak dla „La Repubblica”: To nie jest kryzys migracyjny, ale kryzys polityczny

To, co dzieje się na granicy Polski z Białorusią, to nie jest kryzys migracyjny, ale kryzys polityczny, sterowany przez reżim białoruski, obliczony...

zobacz więcej

„A Łukaszenka to jakiś Pana kolega z wojska, że Pan tak narzeka?” – komentują użytkownicy sieci.

„Niestety? Pan, jak widzę, jak zawsze po stronie naszych wschodnich sąsiadów” – oceniają pod postem polityka na Twitterze.

Pojawiają się również mocne pytania, na które Leszek Miller nie odpowiedział: „Niestety? Serio? Czyli pan wolałby żeby Łukaszenka z Putinem wjechali do Polski na czołgach?”

Zobacz także ->  Atak migrantów na granicę. Poszkodowanych dwóch żołnierzy

„Słowo klucz niestety" – dodał redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego” Wojciech Wybranowski. „Niestety, bo nie wygra Rosja z jej białoruskim satelitą? Stara miłość nie rdzewieje. Zwłaszcza po moskiewskiej pożyczce” – napisał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej