RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy przewodniczący Rady Głównej LZS. Minister sportu składa gratulacje

Mieczysław Baszko jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (fot. arch. PAP/Artur Reszko)
Mieczysław Baszko jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (fot. arch. PAP/Artur Reszko)

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk pogratulował nowo wybranemu przewodniczącemu Rady Głównej Ludowych Zespołów Sportowych posłowi PiS Mieczysławowi Baszko. Podziękował dotychczasowemu przewodniczącemu LZS, prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.

Młoda Lewica broni kobietę przed „wyżej postawioną” Lempart. Internauci odpowiadają

Żadna sprzątaczka nie zasługuje na aroganckie traktowanie ze strony wyżej postawionej w społeczeństwie kobiety – napisała Młoda Lewica na...

zobacz więcej

„Serdecznie gratuluję wybranemu dziś, nowemu przewodniczącemu Rady Głównej LZS, posłowi Mieczysławowi Baszko. Jestem przekonany o doskonałej współpracy LZS z Ministerstwem Sportu. Za ciężką pracę na rzecz LZS serdecznie dziękuję dotychczasowemu przewodniczącemu Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi” – napisał minister sportu w sobotę na Twitterze.

Mieczysław Baszko jest posłem PiS z okręgu białostockiego. Ukończył studia magisterskie w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w filii w Białej Podlaskiej i studia podyplomowe z organizacji i zrządzanie sportem na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Z zawodu jest nauczycielem wychowania fizycznego.

Ludowe Zespoły Sportowe to zrzeszenie grupujące kluby sportowe działające na wsiach, a także w małych, średnich i dużych miejscowościach. Statutowym celem LZS jest upowszechnianie i rozwijanie kultury fizycznej i sportu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej