RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Sekretarz stanu USA: „Wzywamy reżim Łukaszenki do zakończenia represji”

Reżim Alaksandra Łukaszenki przetrzymuje przeszło 900 więźniów politycznych (fot. Sefa Karacan/Anadolu Agency via Getty Images)
Reżim Alaksandra Łukaszenki przetrzymuje przeszło 900 więźniów politycznych (fot. Sefa Karacan/Anadolu Agency via Getty Images)

„Wzywamy reżim Łukaszenki do zakończenia represji wobec członków społeczeństwa obywatelskiego i innych obywateli” – napisał we wpisie na Twitterze Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych Antony Blinken. Szef amerykańskiej dyplomacji wezwał Łukaszenkę do wypuszczenia więźniów politycznych.

Błaszczak dla „La Repubblica”: To nie jest kryzys migracyjny, ale kryzys polityczny

To, co dzieje się na granicy Polski z Białorusią, to nie jest kryzys migracyjny, ale kryzys polityczny, sterowany przez reżim białoruski, obliczony...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Wzywamy reżim Łukaszenki do zakończenia represji wobec członków społeczeństwa obywatelskiego i innych obywateli; natychmiastowego uwolnienia prawie 900 więźniów politycznych na Białorusi oraz przeprowadzenia wolnych i uczciwych wyborów pod międzynarodową obserwacją” – napisał we poście na Twitterze sekretarz stanu USA, który w związku z atakiem hybrydowym Łukaszenki na Polskę oraz ruchami rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą odwiedzi Europę.

W poniedziałek w Rydze Blinken weźmie udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO, którego tematem ma być właśnie odpowiedź na ruchy wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą. Sekretarz stanu odwiedzi również Szwecję.Według części amerykańskich mediów administracja Bidena rozważa obecnie wysłanie dodatkowego sprzętu i broni na Ukrainę w reakcji na działania Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej