RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Izrael zamyka granice na 14 dni w obawie przed Omikronem

W związku z pojawieniem się Omikrona od niedzieli Izrael zamyka granice dla cudzoziemców (fot. Turgut Alp Boyraz/Anadolu Agency via Getty Images)
W związku z pojawieniem się Omikrona od niedzieli Izrael zamyka granice dla cudzoziemców (fot. Turgut Alp Boyraz/Anadolu Agency via Getty Images)

Premier Naftali Bennett oświadczył w sobotę, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa od niedzieli wieczorem Izrael zamyka granice dla cudzoziemców. Zakaz potrwa 14 dni.

Wielka Brytania. Wykryto dwa przypadki mutacji Omikron. Będzie wystąpienie Johnsona

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid poinfowmował, że w kraju tym wykryto dwa przypadki mutacji Omikron koronawirusa. Oba przypadki są...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Obywatele Izraela, powracający z zagranicy zobowiązani są do zdania testu PCR po powrocie do kraju i kwarantanny. Zaszczepieni i zdrowi Izraelczycy przejdą trzydniową kwarantannę, niezaszczepieni będą w samoizolacji przez siedem dni, pod warunkiem, że wynik drugiego testu na koronawirusa będzie negatywny, zadecydował rząd.

W piątek władze izraelskie postanowiły umieścić wszystkie kraje afrykańskie, z wyjątkiem części północnej kontynentu, na czerwonej liście państw, do których wyjazd Izraelczyków jest zabroniony bez specjalnego pozwolenia.

Zabroniony został też wjazd do Izraela podróżnych z tych krajów. Israel Logistics Service korzystając m.in. z antyterrorystycznego monitoringu telefonów komórkowych lokalizuje wszystkich, którzy przybyli z tych państw w ciągu ostatniego tygodnia, by „poinstruować ich, aby natychmiast udali się na kwarantannę” – poinformowało biuro.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wariant koronawirusa Omikron występujący w kilku krajach południowej Afryki, został zidentyfikowany w Izraelu u pacjenta, który wrócił z Malawi. Prowadzone są też badania siedmiu kolejnych przypadków zakażenia nowym wariantem koronawirusa.

Izrael jest pierwszym krajem, który całkowicie zamknął swoje granice w związku z pojawieniem się wariantu Omikron.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej