RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Francja: 20. z rzędu weekend protestów przeciw paszportom sanitarnym

To 20. weekend protestów przeciwko obowiązującym w miejscach publicznych certyfikatom sanitarnym(fot. Yusuf Ozcan/Anadolu Agency via Getty Images)
To 20. weekend protestów przeciwko obowiązującym w miejscach publicznych certyfikatom sanitarnym(fot. Yusuf Ozcan/Anadolu Agency via Getty Images)

Prawie 20 tys. osób demonstrowało w sobotę we Francji przeciwko paszportom sanitarnym w wielu miastach kraju, w tym 3,5 tys. w Paryżu – poinformowało MSW.

COVID-19: Nowy wariant koronawirusa prawdopodobnie już w Niemczech

Nowy wariant koronawirusa o nazwie Omikron dotarł najprawdopodobniej do Niemiec - ustaliły władze landowe Hesji. Stwierdzono go u jednej z osób...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

MSW odnotowało 155 akcji protestacyjnych w kraju. To 20. weekend mobilizacji przeciwko obowiązującym w miejscach publicznych certyfikatom sanitarnym.

W obliczu piątej fali COVID-19 rząd ogłosił w czwartek kolejne obostrzenia, w tym utratę ważności paszportów sanitarnych osób w wieku 18-64 lata, które nie poddadzą się szczepieniu 3. lub przypominającą dawką preparatów przeciwko koronawirusowi. Nieszczepionym dawkami przypominającymi seniorom powyżej 64 roku życia ważność paszportów upływa już 15 grudnia.

Od czwartku ponad 3 mln Francuzów zapisało się na szczepienia dawką przypominającą – podają władze medyczne.

Na terytoriach zamorskich Francji: Martynice i Gwadelupie trwają gwałtowne protesty przeciwko obowiązkowi szczepień pracowników sektora medycznego. Dochodzi do grabieży, podpaleń, blokad dróg. Przeciwnicy szczepień dopuszczają się aktów przemocy wobec medyków i policjantów.

Zobacz także: Przylecieli z RPA do Amsterdamu. 61 pasażerów z koronawirusem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej