RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Dania: Pierwsze dwa przypadki mutacji Omikron w kraju

Minister zdrowia Danii poinformował o pojawieniu się pierwszych dwóch przypadków nowego wariantu(fot. Ole Jensen/Getty Images)
Minister zdrowia Danii poinformował o pojawieniu się pierwszych dwóch przypadków nowego wariantu(fot. Ole Jensen/Getty Images)

Dania prawdopodobnie wykryła nowy wariant koronawirusa Omicron u dwóch osób, które przybyły z RPA, podało w sobotę ministerstwo zdrowia tego kraju.

Morawiecki: Większość krajów UE zrozumiała, że nie możemy mieć polityki otwartych drzwi

W rozmowie z niemiecką agencją dpa premier Morawiecki zauważa wytworzenie się pewnej jedności w Europie w sprawie polityki migracyjnej. Ocenił, że...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Mamy uzasadnione podejrzenie o pojawieniu się pierwszych dwóch przypadków nowego wariantu Omicron w Danii” – powiedział w oświadczeniu minister zdrowia Magnus Heunicke.

Przypadki można potwierdzić tylko wtedy, gdy sekwencjonowanie genomu zostanie zakończone w ciągu kilku dni, podało ministerstwo.

Omicron został po raz pierwszy wykryty w Afryce dwa tygodnie temu, co doprowadziło kraje na całym świecie do nałożenia ograniczeń w podróżowaniu na naród afrykański i kilka innych w regionie.

Zobacz także: Mutacja Omikron. Wielka Brytania zaostrza regulacje pandemiczne [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej