RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prestiżowa porażka Kosiniaka-Kamysza. Utracił ważne stanowisko

4 grudnia szef PSL będzie się ubiegał o reelekcję (fot. PAP/Tomasz Gzell)
4 grudnia szef PSL będzie się ubiegał o reelekcję (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Na tydzień przed kogresem PSL, który wybierze nowego przewodniczącego partii obecny lider, Władysław Kosiniak-Kamysz, poniósł niespodziewaną, prestiżową porażkę. Utracił stanowisko przewodniczącego Rady Głównej Ludowych Zespołów Sportowych. Nowym szefem LZS został poseł Mieczysław Baszko z Partii Republikańskiej.

LZS to zrzeszenie klubów sportowych działających w małych miejscowościach. O zmianie na stanowisku szefa organizacji poinformował minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Kongres PSL odbędzie się 4 grudnia w Warszawie. Władysław Kosiniak-Kamysz będzie się ubiegał o reelekcję. Mieczysław Baszko od 1996 r. był członkiem PSL, w 2015 r. został szefem struktur partii na Podlasiu, z listy ludowców wszedł też do Sejmu. Trzy lata później przeszedł do Porozumienia i w 2019 r. zdobył mandat z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Po odejściu Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy Baszko wraz z innymi członkami Porozumienia, którzy pozostali w koalicji rządzącej wstąpił do Partii Republikańskiej pozostając w Klubie Parlamentarnym PiS.

Przeczytaj także: Kosiniak-Kamysz za podziałem opozycji. Obawia się Jachiry

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej