RAPORT

Wojna na Ukrainie

Młoda Lewica broni kobietę przed „wyżej postawioną” Lempart. Internauci odpowiadają

Marta Lempart wylała farbę na siedzibę PiS (fot. TT )
Marta Lempart wylała farbę na siedzibę PiS (fot. TT )

Żadna sprzątaczka nie zasługuje na aroganckie traktowanie ze strony wyżej postawionej w społeczeństwie kobiety – napisała Młoda Lewica na Twitterze, odnosząc się do aroganckiego zachowania Marty Lempart względem pani sprzątającej budynek, w którym znajduje się siedziba PiS w Warszawie. Liderka tzw. Strajku Kobiet wylała w piątek czerwoną farbę na drzwi i schody prowadzące do obiektu, po czym nie chciała posprzątać, mimo uwag sprzątaczki, która przyniosła jej wiadro. Wpis lewicowego stowarzyszenia młodzieżowego został skrytykowany przez internautów, którzy zwrócili uwagę, że Lempart została określona jako „wyżej postawiona w społeczeństwie”.

„Lempart wzywa do przełamania kordonu; zachęca do zwarcia nie zważając na niczyje zdrowie”

Zanim posądzi się policję o bezpodstawne użycie gazu wobec protestujących warto odnieść się do przyczyny – apeluje wiceminister spraw zagranicznych...

zobacz więcej

„Żadna sprzątaczka nie zasługuje na aroganckie traktowanie ze strony wyżej postawionej w społeczeństwie kobiety. Feminizm powinien łączyć wszystkie kobiety, niezależnie od ich statusu społecznego czy majątkowego. Każda kobieta zasługuje na szacunek za jej ciężką pracę” – napisała Młoda Lewica.

Wpis spotkał się jednak z krytyką internautów, którzy ponownie stanęli w obronie pani sprzątającej budynek przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

„Co to znaczy, że Lempart jest »wyżej postawiona w społeczeństwie«?” – zapytała dziennikarka Telewizji Trwam.

Wcześniej internauci skrytykowali również samo zachowanie Marty Lempart oraz aktywistów, którzy kpili z pani sprzątającej, mówiąc, aby to Jarosław Kaczyński przyszedł posprzątać. Użytkownicy mediów społecznościowych bronili kobiety i włączyli się w akcję „#MuremzaPaniącosprząta”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej