RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Mutacja Omikron. Wielka Brytania zaostrza regulacje pandemiczne [WIDEO]

– Musimy kupić sobie czas – tłumaczył Boris Johnson (fot. Hollie Adams - WPA Pool/Getty Images)
– Musimy kupić sobie czas – tłumaczył Boris Johnson (fot. Hollie Adams - WPA Pool/Getty Images)

Wielka Brytania zaostrza zasady przyjazdu do kraju. To efekt pojawienia się nowego wariantu koronawirusa. Każdy, kto przyjedzie będzie musiał wykonać test PCR, najpóźniej w drugim dniu po przybyciu. Niecały miesiąc temu zasady zostały poluzowane, a zamiast PCR wystarczył szybki test antygenowy.

Wielka Brytania. Wykryto dwa przypadki mutacji Omikron. Będzie wystąpienie Johnsona

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid poinfowmował, że w kraju tym wykryto dwa przypadki mutacji Omikron koronawirusa. Oba przypadki są...

zobacz więcej

To nie jedyna zmiana. Do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu podróżni będą musieli się izolować. – Musimy kupić sobie czas – powiedział szef rządu. Boris Johnson zastrzegł, że władze nadal czekają na dalsze dane na temat nowego wariantu.

Kilka godzin wcześniej minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid ogłosił, że w tym kraju wykryto dwa przypadki mutacji Omikron. Podczas konferencji prasowej zwołanej w związku z tą sytuacją brytyjski premier ogłosił, że osoby, które miały kontakt z pacjentami, u których wykryto mutację Omikron, będą musiały pozostać w izolacji przez 10 dni.

Władze zaostrzą również wymagania odnośnie zakrywania nosa i ust.

Według naczelnego lekarza Anglii Chrisa Witty'ego, który wystąpił na konferencji prasowej wspólnie z Johnsonem, nowy wariant wirusa może być bardziej odporny na szczepionkę.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Przeczytaj również: COVID-19: Nowy wariant koronawirusa prawdopodobnie już w Niemczech

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej