RAPORT

Tusk kontra Tusk

Wariant Omikron koronawirusa już w Czechach? Mógł tam trafić z Namibii

Trwają badania podejrzanej próbki (fot. Gabriel Kuchta/Getty Images)
Trwają badania podejrzanej próbki (fot. Gabriel Kuchta/Getty Images)

Jedno z laboratoriów w Czechach sprawdza możliwość pojawienia się w tym kraju nowego wariantu koronawirusa Omikron. Podejrzana próbka została wykryta testem PCR – poinformowała w sobotę rzeczniczka Państwowego Instytutu Zdrowia (SZU) Sztiepanka Czechova.

Bp Włodarczyk: Na tyle jesteśmy święci, na ile pozwalamy Bogu zamieszkać w nas

– Na tyle jesteśmy święci, na ile pozwalamy Bogu zamieszkać w nas – podkreślił biskup Krzysztof Włodarczyk. Ordynariusz diecezji przewodniczył Mszy...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Według posiadanych przez nas informacji, osoba, o której mowa, stwierdziła, że przed powrotem do Republiki Czeskiej była w Namibii – powiedziała Chechova agencji CTK.

Według premiera Andreja Babisza chodzi o kobietę, która do Czech przyleciała z Namibii przez RPA i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na Twitterze Babisz napisał, że ustalane są wszystkie jej kontakty, a ona znajduje się w izolacji.

Rząd przyjął nowe regulacje


W związku z pojawieniem się nowego, agresywnego wariantu koronawirusa, rząd przyjął w piątek nowe regulacje związane z podróżami. Odradził Czechom podróże do RPA, Namibii, Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Botswany, Zambii i Mozambiku. Zakazuje również wjazdu do Czech osobom, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na terytorium tych krajów dłużej niż 12 godzin. Obywatele Republiki Czeskiej mogą wrócić do kraju, ale obowiązuje ich kwarantanna i muszą przeprowadzać testy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej