RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wikunie, jeżozwierze palawańskie, kangur oraz kitanka lisia. Nowi mieszkańcy zoo

Nowe zwierzęta mają z przygotowaniami do otwarcia orientarium o powierzchni 7,5 ha (fot. ZOO Łódź)
Nowe zwierzęta mają z przygotowaniami do otwarcia orientarium o powierzchni 7,5 ha (fot. ZOO Łódź)

Łódzki ogród zoologiczny wzbogacił się o nowe gatunki zwierząt, część z nich będzie można już wkrótce oglądać w orientarium. Nowymi mieszkańcami zoo w Łodzi są m.in. wikunie, jeżozwierze palawańskie, kangur oraz kitanka lisia.

Gatunek – gwanako, imię – Stasia. Urodziła się we wrocławskim zoo

Wrocławskie zoo pochwaliło się kolejnym przychówkiem. Tym razem pracownicy przywitali na świecie południowoamerykańskiego roślinożernego ssaka z...

zobacz więcej

To kolejne zwierzęta, które w ostatnim czasie wzbogaciły kolekcję łódzkiego ogrodu zoologicznego. Ma to związek z przygotowaniami do otwarcia orientarium o powierzchni 7,5 ha, w którym zamieszkają zwierzęta z Azji Południowo-Wschodniej. Obiekt za ponad 260 mln zł jest zasiedlany przez kolejne gatunki, które przechodzą okres aklimatyzacji w nowym miejscu.

Co jeszcze czeka nas w łódzkim zoo?


Tym razem do ogrodu trafiły m.in. jeżozwierze palawańskie, kangur oraz kitanka lisia. – Jeżozwierze palawańskie można zobaczyć w pawilonie Afryki. To gatunek narażony na wyginięcie. Po otwarciu orientarium te osobniki trafią na ekspozycję w nowym obiekcie. Powiększyło się również stado naszych kangurów. Dołączyła do niego dwuletnia samica z Pragi – poinformował wiceprezes łódzkiego zoo Tomasz Jóźwik.

Zobacz także: Dzikie zwierzęta biegają po ulicach miast [WIDEO]

Kolejne narodziny we wrocławskim zoo. Poznajcie małą sajmiri wiewiórczą

Baby boom we wrocławskim zoo nadal trwa. Ostatnio przyszła tam na świat sajmiri wiewiórcza. To gatunek małpy występujący m.in. w dorzeczu Amazonki,...

zobacz więcej

Dodał, że do Łodzi przyjechała także tamaryna cesarska oraz wikunie – najmniejszy przedstawiciel rodziny wielbłądowatych.

– Dwie samice z zoo w Danii uzupełnią nasze dotychczasowe stado. Z Krakowa udało nam się przywieźć kitankę lisią, która ma stworzyć parę z samcem tego gatunku mieszkającym w naszym zoo od początku tego roku. Razem z kitanką przyjechał także wieloszpon lśniący – zupełnie nowy gatunek w naszym ogrodzie. Wieloszpon w przyszłości zamieszka w orientarium – wyjaśniła kierownik działu hodowlanego Barbara Wicińska.

Wszystkie nowe zwierzaki można oglądać już na ekspozycji. Przedstawiciele zoo poinformowali, że w najbliższych tygodniach do Łodzi dotrą kolejne nowe gatunki.

Orientarium ma zostać otwarte dla zwiedzających w pierwszy kwartale przyszłego roku. Jego budowa rozpoczęła się trzy lata temu. Obiekt zajmie blisko połowę terenu łódzkiego zoo. Znajdzie się w nim miejsce dla słoni indyjskich, zbiorniki oceaniczne i baseny ze słoną wodą oraz podwodnym tunelem dla zwiedzających, a także dżungla dla zwierząt.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Dzięki nowej inwestycji w ogrodzie zoologicznym pojawią się nowe gatunki zwierząt: orangutany, pantery mgliste, rekiny, niedźwiedzie malajskie, gibony, dzioborożce, langury, szpaki balijskie i płaszczki. Wznowiona zostanie też hodowla posiadanych do niedawna gatunków, m.in. słoni indyjskich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej