RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

Niebezpieczna pogoda w sobotę (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Niebezpieczna pogoda w sobotę (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla północno-wschodniej części kraju. Prognozowane są opady mokrego śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm.

Zima zawitała do Brzezin. Gdzie jeszcze spadł śnieg? [ZDJĘCIA]

W wielu miejscach w Polsce spadł śnieg. Między innymi zima zawitała też do Brzezin w województwie łódzkim. Zdjęcia wysłała nam pani Magda....

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że w sobotę strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem przesunie się na północny wschód kraju. W związku z tym na terenie dwóch województw nadal obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w północnej części województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

W tych rejonach kraju synoptycy prognozują opady mokrego śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm.

Jak poinformował IMGW Polska jest w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu znad Białorusi. Na zachodzie i północy pozostanie powietrze arktyczne morskie, na południowy wschód napłynie powietrze polarne morskie.

Z prognozy zagrożeń meteo Instytutu wynika, że w niedzielę alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu mają zostać wydane dla kilku województw północnej i zachodniej części kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej