RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Będzie przyspieszenie wyborów? Sasin: PiS chce się z obecnymi problemami mierzyć

Jacek Sasin zaznaczył, że „nie jest dobrą drogą ucieczka od problemów ” (fot.  PAP/Marcin Obara)
Jacek Sasin zaznaczył, że „nie jest dobrą drogą ucieczka od problemów ” (fot. PAP/Marcin Obara)

– Zakładamy, że wybory parlamentarne odbędą się za dwa lata; nie ma dzisiaj żadnych dyskusji w PiS o konieczności ich przyspieszenia – powiedział w sobotę wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że PiS chce się z obecnymi problemami mierzyć i je rozwiązywać, dlatego nie jest dobrą drogą ucieczka od problemów w postaci wcześniejszych wyborów.

Min. Sasin zapowiada obniżkę cen benzyny. „Jeszcze przed świętami” [WIDEO]

Tarcza antyinflacyjna ochroni wszystkich – ocenił w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin....

zobacz więcej

Szef MAP pytany w sobotę na antenie RMF FM, czy są prowadzone dyskusje na temat przyśpieszenia wyborów, odpowiedział: „Nie ma dzisiaj żadnych przesłanek i żadnych dyskusji w Prawie i Sprawiedliwości o konieczności przyspieszonych wyborów”.

Jak mówił, jego ugrupowanie zakłada, że te wybory odbędą się za dwa lata, w konstytucyjnym terminie. – Tak planujemy nasze rządy, planujemy nasze programy i nasze działania do tych wyborów – powiedział.

Zobacz także: Podpisano umowę ws. holdingu spożywczego. „Ma łamać zmowy cenowe” [WIDEO]

Wicepremier dodał, że PiS jest przygotowane, by kontynuować rządy. – Będziemy też przygotowani do tego, żeby kontynuować tę misję, jeśli wyborcy zdecydują w tych wyborach, które przed nami, że PiS ma kontynuować misję rządzenia – wskazał.

PiS rządzi sześć lat w bardzo trudnej sytuacji


Na stwierdzenie, że sondaże są w ostatnich tygodniach dla PiS niekorzystne, Jacek Sasin odpowiedział, że „nie podziela tego poglądu”. Jak mówił, jego ugrupowanie rządzi w Polsce sześć lat w bardzo trudnej sytuacji – „pandemii koronawirusa, wywołanym tą pandemią kryzysie gospodarczym, inflacji, zaburzeniach na rynkach energetycznych”. – To są problemy, których Europa i świat nie przeżywały właściwie nigdy w takiej skali – ocenił. Sasin podkreślił, że PiS nie jest ugrupowaniem, które ucieka od problemów. – Chcemy się z tymi problemami zmierzać i chcemy je rozwiązywać. A nie jest dobrą drogą ucieczka od problemów w postaci wcześniejszych wyborów – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej