RAPORT

Pogarda

Pogoda na weekend: opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Opady śniegu w centrum Warszawy (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)
Opady śniegu w centrum Warszawy (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Synoptycy zapowiadają na weekend opady śniegu. Najbardziej intensywne spodziewane są w niedzielę.

Środa ponura z możliwym deszczem [PROGNOZA]

Środa zapowiada się jako pochmurny dzień, z temperaturami od 4 do 9 stopni Celsjusza oraz słabymi opadami deszczu i mżawki – przekazała Anna...

zobacz więcej

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jak powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, dziś w pierwszej części dnia opady śniegu będą zanikały, poprószy tylko na Suwalszczyźnie. Sytuacja zmieni się po południu.

„Opady śniegu pojawią się w Polsce południowo-zachodniej, czyli na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie” – mówił Grzegorz Walijewski. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, mocniej poprószy w niedzielę.

„Na zachodzie i częściowo na północy zostaną wydane ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu” – powiedział rzecznik IMGW. Grzegorz Walijewski również zwrócił uwagę na trudne warunki drogowe. „Niebezpiecznie może być na drogach w całym kraju. Prognozowany mokry śnieg łatwo będzie przyklejał się do nawierzchni dróg i chodników” – zaznaczył.

Grzegorz Walijewski dodał, że sobota będzie bardzo chłodna. „Temperatura maksymalna wyniesie od zera na Suwalszczyźnie, przez 2 stopnie w centrum, do 5 stopni na południu” – mówił. W niedzielę ma być nieznacznie cieplej.

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem będą pojawiały się do wtorku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej