RAPORT

Pogarda

Fake news Trzaskowskiego. Szpital na PGE Narodowym działa od czwartku

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Szpital tymczasowy na PGE Narodowym przyjmuje pacjentów od czwartku, obecnie przebywa w nim 20 chorych – przekazał Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Podkreślono, że nieprawdą są słowa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o tym, że przyjęcia jeszcze się nie rozpoczęły.

Kolejny popis chamstwa Lempart. Dostało się sprzątającej kobiecie [WIDEO]

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart wdała się w sprzeczkę z kobietą sprzątającą warszawski biurowiec przy ul. Nowogrodzkiej, w którym mieści się...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

O to, jak wygląda sytuacja epidemiczna w stolicy, Trzaskowski był pytany w piątek na antenie TVN24. – Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego że zbliżamy się do szczytów zachorowań, które niestety przewyższają te szczyty z poprzednich fal kryzysu – odparł. Jak dodał, w stolicy zajętych jest większość łóżek covidowych. „Rządzący na Okęciu w tym szpitalu, który obiecali, przyjęli dosłownie 50-60 pacjentów, a w tym szpitalu na Stadionie Narodowym jeszcze się pacjentów nie przyjmuje” – stwierdził.

W specjalnym oświadczeniu Centralny Szpital MSWiA podkreślił, że prezydent stolicy przekazał nieprawdziwą informację. „Szpital tymczasowy na Stadionie PGE Narodowym przyjmuje pacjentów od 25.11.2021 r. Obecnie przebywa w nim 20 chorych – najmłodszy pacjent ma 26 lat, najstarszy 85” – podano.

Jak czytamy, w szpitalu przebywają pacjenci zgłoszeni przez różne szpitale warszawskie. Są to m.in.: WIM, Szpital Bielański, Szpital Bródnowski, Instytut Reumatologii, Szpital Czerniakowski, Szpital Medicover oraz CSK MSWiA. Oprócz tego do szpitala trafili także pacjenci zgłaszani przez zespoły ratownicze z regionu dyspozytorni 07-01 Warszawa.

Jak dodano, kolejne osoby są kwalifikowane przez specjalistyczny zespół medyczny z Centrum Koordynacji i będą przyjmowane w kolejnych dniach.

Nowy wariant koronawirusa. Restrykcje na poziomie unijnym?

W Brukseli trwa narada w sprawie nowego wariantu koronawirusa i wstrzymywania lotów. Bardzo dużo wskazuje na to, że takie restrykcje zostaną...

zobacz więcej

Na razie sto łóżek


O tym, że szpital tymczasowy na PGE Narodowym wznawia działalność, w rozmowie z Polska Agencją Prasową informował w czwartek wiceszef MSWiA Błażej Poboży. „Osiągnęliśmy pełną gotowość. Mamy kadrę, sprzęt i możemy po raz drugi wspomóc stołeczny system ochrony zdrowia, poprawiając liczbę dostępnych łóżek covidowych w Warszawie” – podkreślał.

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu gotowych będzie na razie 100 łóżek covidowych, w tym 10 respiratorowych. Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, od grudnia baza łóżek może zostać rozszerzona do 285.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej