RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier Johnson: Stoimy ramię w ramię z naszymi polskimi przyjaciółmi [WIDEO]

Boris Johnson przyjął Mateusza Morawieckiego na Downing Street (fot. PAP/EPA/Hollie Adams / POOL)
Boris Johnson przyjął Mateusza Morawieckiego na Downing Street (fot. PAP/EPA/Hollie Adams / POOL)

Z radością przyjąłem premiera Mateusza Morawieckiego na Downing Street. Wielką Brytanię i Polskę łączy głęboka i wieloletnia przyjaźń – napisał na Twitterze brytyjski premier Boris Johnson. „Stajemy ramię w ramię z naszymi polskimi przyjaciółmi przeciwko tym, którzy próbowaliby destabilizować integralność polskich granic” – zapewnił. Swój wpis uzupełnił hasłem „Solidarność”.

#WeDefendEurope – premier podsumował wyjątkowo wymagający tydzień pracy

„Ten tydzień był bardzo wymagający” – tak podsumował ostatnie dni premier Mateusz Morawiecki. „Odwiedziłem 11 krajów w 6 dni, rozmawiając z...

zobacz więcej

Wcześniej w komunikacie wydanym przez jego biuro po zakończeniu spotkania z Mateuszem Morawickim napisano, że obaj premierzy zgodzili się co do tego, że kraje europejskie powinny współpracować w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego, dyskutowali o pogłębieniu partnerstwa w dziedzinie obronności w celu zapewnienia stabilności w regionie i podkreślili niezachwiane poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Premier Johnson powiedział podczas spotkania z polskim premierem, że „Polska jest naszym najbliższym europejskim sojusznikiem w NATO w zakresie obrony długoterminowego bezpieczeństwa”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej