RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Prezes IPN pomógł obezwładnić sąsiada, gdy tamten zaatakował swoją żonę

Szef IPN wiele lat trenował boks (fot. PAP/Marcin Onufryjuk)
Szef IPN wiele lat trenował boks (fot. PAP/Marcin Onufryjuk)

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki i policjant obezwładnili mężczyznę, który zaatakował swoją żonę i groził jej. Do zdarzenia doszło w jednym z bloków na terenie gdańskiej dzielnicy Siedlce, gdzie mieszka Nawrocki, wspomniany policjant i skonfliktowane małżeństwo.

Morawiecki w Londynie. Johnson: Polska naszym najbliższym europejskim sojusznikiem w NATO

Polska jest naszym najbliższym europejskim sojusznikiem w NATO w zakresie obrony długoterminowego bezpieczeństwa – powiedział premier Wielkiej...

zobacz więcej

Jak opisuje portal trójmiasto.pl, z jednego z mieszkań wybiegła kobieta, która poprosiła o pomoc sąsiada. Poskarżyła się, że mąż ją zaatakował i groził jej. Sąsiadem okazał się policjant zajmujący się zawodowo problemem przemocy domowej. W tym momencie nie był na służbie.

Na klatkę wyszedł również mąż kobiety. Policjant chciał z nim spokojnie porozmawiać, ten jednak był agresywny. Kopnął swojego sąsiada w brzuch i rzucił się na niego z pięściami. Na odgłosy szarpaniny na klatce zareagował kolejny sąsiad, który wybiegł na klatkę i pomógł obezwładnić agresora.

Okazało się, że ostatni mężczyzna to prezes IPN, Karol Nawrocki. W chwili zdarzenia nie wiedział, że pomaga policjantowi.

– To była po prostu normalna reakcja w dramatycznej sytuacji. Widziałem agresywnego, szalejącego mężczyznę, krew na klatce. Widziałem, że w tle była żona i dzieci tego człowieka. Po prostu pomogłem go obezwładnić – mówił Karol Nawrocki cytowany przez trójmiasto.pl. Portal przypomniał, że obecny szef Instytutu Pamięci Narodowej przez wiele lat trenował boks. Zdobył Puchar Polski Juniorów w kategorii do 91 kg.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Świadomość, że atakuje policjanta miał natomiast agresywny mężczyzna – dlatego odpowie nie tylko za atak na żonę i kierowanie wobec niej gróźb, ale także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. 39-latek został już zatrzymany. Okazało się, że w momencie zdarzenia był pijany. Gdy wytrzeźwieje, ma usłyszeć zarzuty.

Czy przemoc domową można tłumaczyć rządami PiS? Przeczytaj tutaj

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej