RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

#WeDefendEurope – premier podsumował wyjątkowo wymagający tydzień pracy

Rząd PiS robi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Polsce i UE – napisał premier Mateusz Morawiecki (fot. FB/Mateusz Morawiecki; PAP/Albert Zawada)
Rząd PiS robi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Polsce i UE – napisał premier Mateusz Morawiecki (fot. FB/Mateusz Morawiecki; PAP/Albert Zawada)

„Ten tydzień był bardzo wymagający” – tak podsumował ostatnie dni premier Mateusz Morawiecki. „Odwiedziłem 11 krajów w 6 dni, rozmawiając z kilkunastoma z grona najważniejszych przywódców i polityków europejskich” – napisał szef rządu na Facebooku.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości robi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo naszej wschodniej granicy, Polsce i całej Unii Europejskiej!” – napisał premier zamieszczając grafikę z mapą swoich podróży i hasztagiem #WeDefendEuropeMateusz Morawiecki wrócił wieczorem w piątek z Londynu, gdzie spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

Morawiecki w Londynie. Johnson: Polska naszym najbliższym europejskim sojusznikiem w NATO

Polska jest naszym najbliższym europejskim sojusznikiem w NATO w zakresie obrony długoterminowego bezpieczeństwa – powiedział premier Wielkiej...

zobacz więcej

W czwartek szef polskiego rządu był w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz z Olafem Scholzem, który jest kandydatem na szefa nowego gabinetu.

W środę Morawiecki w Paryżu rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Udał się też do Lublany na spotkanie z szefem słoweńskiego rządu Janeszem Janszą.

W poprzednich dniach polski premier spotkał się z przywódcami: Litwy, Łotwy, Estonii, a także premierami państw Grupy Wyszehradzkiej (w jej skład poza Polską wchodzą Węgry, Czechy i Słowacja) oraz z premierem Chorwacji.

Przeczytaj też: Premier na granicy: Działamy bez przerwy i we wszystkich możliwych obszarach

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej