RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sześcioletni Mikołaj pojedzie zdobywać szczyt w Himalajach [WIDEO]

Mikołaj ma 6 lat i wielkie marzenie – tak jak jego tata Łukasz Adamczyk chce się wspinać w Himalajach. Ruszyły już przymiarki do pierwszej wyprawy. Do tej pory przedszkolak wszedł między innymi na polski szczyt Mnich w Tatrach (2068 m n.p.m.), na który nie prowadzi żadna ścieżka turystyczna, tylko liny. Zdobył też szczyt Tofana di Rozes (3244 m n.p.m.) we włoskich Dolomitach.

Bargiel zjechał na nartach z Laila Peak. Nagranie zapiera dech w piersiach

Andrzej Bargiel i Jędrzej Baranowski zdobyli sześciotysięcznik Laila Peak w Karakorum. Następnie obaj zjechali z niego na nartach do obozu...

zobacz więcej

Mikołaj z Bielska Białej jest prawdopodobnie najmłodszym wspinaczem w historii Polski. Czas na kolejne wyzwanie. Ruszyły przygotowania do wielkiej zimowej wyprawy. Objął ją patronatem Krzysztof Wielicki, legenda światowego himalaizmu.

Za przygotowaniami stoi sztab ludzi – ratownicy, instruktorzy wspinaczki, kardiolodzy, ortopedzi, producenci sprzętu. Mikołaj dostał czekan – najmniejszy na świecie. W planach są też raki na zamówienie.

Ojciec z synem spędzą blisko miesiąc w Nepalu. Później zaplanowany jest atak szczytowy. Chcą dotrzeć do bazy pod Mount Everestem, potem na pięciotysięcznik KalaPattar (5623 m n.p.m.).

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej