RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

E-petrol.pl: Ceny paliw na stacjach powinny spaść poniżej 6 zł za litr

W kolejnych dniach można będzie zobaczyć spadki cen paliw (fot. Shutterstock)
W kolejnych dniach można będzie zobaczyć spadki cen paliw (fot. Shutterstock)

Jest realna szansa spadku cen paliw na stacjach poniżej 6 zł za litr – prognozuje portal e-petrol.pl. Jak wskazuje, wynika to ze spadków cen ropy na rynkach oraz z zapowiedzi nowej tarczy antyinflacyjnej.

Ceny paliw mają być relatywnie niższe. Premier zapowiada pewne rozwiązania

Wraz z naszym pakietem antyinflacyjnym wdrożymy kilka rozwiązań, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw – zapowiedział...

zobacz więcej

Portal ocenia, że na rynkach światowych mamy do czynienia z drastyczną przeceną w obliczu wizji uwolnienia rezerw strategicznych m.in. przez Stany Zjednoczone przy jednoczesnym braku stanowiska OPEC+ co do dalszej polityki ograniczeń produkcyjnych. W piątek ropa Brent staniała z ponad 82,5 do nieco ponad 76 dol. za baryłkę, a WTI – z ponad 77 do 73 dol. za baryłkę.

Wyhamowanie paliwowej drożyzny                                    

 Odnosząc się do zapowiedzi działań rządu e-petrol.pl prognozuje, że  mogą one przynajmniej częściowo pomóc w wyhamowaniu paliwowej drożyzny. Według portalu, podano jeszcze zbyt mało szczegółów odnośnie nowych rozwiązań podatkowych, ale z tego, co już wiadomo, można uznać, że prawdopodobne spadki sięgną kilkunastu groszy na litrze. Dokładniejsze kalkulacje wartości ewentualnych obniżek można będzie zrealizować po poznaniu szczegółów projektu – zaznacza portal.

Min. Sasin zapowiada obniżkę cen benzyny. „Jeszcze przed świętami” [WIDEO]

Tarcza antyinflacyjna ochroni wszystkich – ocenił w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin....

zobacz więcej

Według e-petrol.pl, na rynku hurtowym w Polsce tendencja nadal jest wzrostowa, ale biorąc pod uwagę znaczące spadki notowań międzynarodowych zapewne w kolejnych dniach można będzie zobaczyć spadki.

Prognozy na przyszły tydzień


Portal prognozuje, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny 95 powinny być w przedziale 5,93-6,05 zł za litr. Olej napędowy z kolei powinien kosztować w granicach 5,99-6,10 zł za litr. W przypadku autogazu e-petrol.pl oczekuje względnej stabilizacji i cen w przedziale 3,35-3,41 zł za litr.

Przeczytaj też: Będzie obniżka cen paliw, energii i podatków. Premier o szczegółach tarczy antyinflacyjnej

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej