RAPORT

Pogarda

Mogło być gorzej... Polacy poznali rywali w barażach

Najnowsze

Popularne

Reprezentacja Polski poznała rywali w barażach do przyszłorocznych mistrzostw świata. W pierwszym meczu podopieczni Paulo Sousy zmierzą się na wyjeździe z Rosją. W przypadku zwycięstwa, kilka dni później czeka nas starcie na Stadionie Narodowym ze Szwecją lub Czechami.

Szef Bayernu o Robercie Lewandowskim. „Będę rozczarowany, jeśli nie wygra”

Prezes klubu piłkarskiego Bayern Monachium Oliver Kahn przyznał, że będzie rozczarowany, jeśli Robert Lewandowski nie otrzyma Złotej Piłki, czyli...

zobacz więcej

Losowanie przyniosło kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Choć do mundialu jeszcze prawie rok, wiemy już, że w finałowym turnieju zabraknie Włochów lub Portugalczyków.

Polakom udało się uniknąć najtrudniejszej ścieżki. Niestety, nie trafiła nam się też stosunkowo najłatwiejsza, z Walią i Szkocją. Nie ma co jednak narzekać: zarówno Rosja, jak i Szwecja czy Czechy to rywale, z którymi Robert Lewandowski i spółka są w stanie nawiązać równą walkę.

Pierwszy mecz, z Rosją, rozegramy w Moskwie. Jeśli wygramy, będziemy gospodarzami starcia ze Szwecją lub Czechami.

Wszystkie pary barażowe:

Ścieżka A:
Szkocja – Ukraina
Walia – Austria

Ścieżka B:
Rosja – Polska
Szwecja – Czechy

Ścieżka C:
Włochy – Macedonia Północna
Portugalia – Turcja

Półfinałowe starcia barażowe rozegrane zostaną 24 marca (czwartek) przyszłego roku. Cztery dni później ewentualny finał.

Jeśli uda nam się awansować, grupowych rywali podczas mundialu poznamy już 1 kwietnia. Mistrzostwa świata w Katarze zainaugurowane zostaną natomiast nietypowo, bo zimą – mecz otwarcia przewidziano na 21 listopada, finał tuż przed świętami, 18 grudnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej