RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jak wypatrzyć dzięcioła. Leśnicy radzą [WIDEO]

Lasy Państwowe opublikowały nagranie z dzięciołem zielonym. Widać na nim, jak szpera w trawie w poszukiwaniu owadów. W poście leśnicy zdradzili, jak wypatrzyć tego wyjątkowego ptaka.

Gatunek – gwanako, imię – Stasia. Urodziła się we wrocławskim zoo

Wrocławskie zoo pochwaliło się kolejnym przychówkiem. Tym razem pracownicy przywitali na świecie południowoamerykańskiego roślinożernego ssaka z...

zobacz więcej

Gdzie wypatrywać dzięcioła? „Oczywiście wysoko na drzewie, nasłuchując opukiwania. Ale tak nie zobaczycie dzięcioła zielonego. On najczęściej szuka pożywienia w trawie, owadów i ich larw” – napisały na Twitterze Lasy Państwowe.

Dzięcioł zielony jest bardzo pięknym ptakiem. Grzbiet, barki i skrzydła ma ciemnozielone, na kuprze duża żółtozielona plama, pierś i brzuch szarozielone. Na głowie długa czerwona czapeczka. Ma ją zarówno samica jak i samiec.

Samiec czy samica?


Charakterystyczna dla tego dzięcioła jest czarna maska wokół oka wraz z czarnym wąsem, biegnącym pod okiem od nasady dzioba. Jeśli wąs jest cały czarny mamy do czynienia z samicą.

Tego dzięcioła spotkamy częściej na ziemi niż na drzewie, bo żywi się chrząszczami, świerszczami, gąsienicami i innymi owadami oraz ich larwami. Główny pokarm dzięciołów zielonych to jednak mrówki. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej