RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„To narusza zasadę lojalności wobec ojczyzny”. Bosak wbija szpilę Trzaskowskiemu

Rafał Trzaskowski (z lewej) i Krzysztof Bosak (fot. PAP/Radek Pietruszka (2)
Rafał Trzaskowski (z lewej) i Krzysztof Bosak (fot. PAP/Radek Pietruszka (2)

Na początku grudnia Rafał Trzaskowski ma zabrać głos się w jednej z podkomisji Kongresu USA. Prezydenta Warszawy skrytykował Krzysztof Bosak. „To narusza zasadę lojalności wobec Ojczyzny” – napisał na Twitterze lider Konfederacji.

Balonik pękł. Trzaskowski jednak nie poleci do Waszyngtonu

Po informacji, że Rafał Trzaskowski zabierze głos na posiedzeniu jednej z podkomisji amerykańskiego Kongresu, członków i sympatyków PO opanowała...

zobacz więcej

Jak informował Onet, przemówienie Trzaskowskiego ma być poświęcone „ocenie kondycji demokracji i stanu praworządności oraz ochrony praw człowieka w Europie Środkowo-Wschodniej”.

„Zaplanowana dyskusja ma objąć tematy praworządności, wolności słowa oraz sytuacji wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Kongresmeni są zainteresowani także kwestiami budowy Nord Stream 2 i sytuacją na granicy polsko-białoruskiej” – poinformował Onet.

W piątek rano okazało się, że prezydent Warszawy i jeden z wiceprzewodniczących PO nie poleci do USA. Jak donosi Interia.pl, wystąpi zdalnie na jednej z kilkudziesięciu podkomisji Kongresu USA.

Głos na ten temat zabrał w mediach społecznościowych m.in. Krzysztof Bosak.

„W mojej ocenie żaden przedstawiciel polskiej elity społeczno-politycznej nie powinien uczestniczyć w żadnych przesłuchaniach przed władzami innych państw ws. naszych sporów wewnętrznych. To narusza zasadę lojalności wobec Ojczyzny. Od reprezentowania państwa jest dyplomacja” – napisał na Twitterze polityk Konfederacji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej