RAPORT

Wojna na Ukrainie

Królowa Elżbieta II szuka pracownika. Ile można zarobić?

Królowa Elżbieta II (fot. Sean Gallup/Getty Images)
Królowa Elżbieta II (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Królowa Elżbieta II szuka pracownika zespołu odpowiedzialnego za jej korespondencję. Kandydat powinien perfekcyjnie znać język angielski i umieć pisać listy, które „na długo zapadną w pamięci adresatów”. W zamian oferowane jest zatrudnienie na etat i roczna pensja wysokości ponad 23 tys. funtów.

Zdechł jeden ze szczeniaków, które miały poprawić nastrój królowej

Zdechł jeden z dwóch szczeniaków podarowanych brytyjskiej królowej Elżbiecie II w czasie, gdy jej mąż książę Filip trafił do szpitala. Monarchini...

zobacz więcej

Do Pałacu Buckingham każdego dnia spływają setki listów z całego świata; leciwa monarchini nie jest w stanie osobiście odpowiadać na każdy.To zadanie powierzono specjalnemu zespołowi, który dba o to, aby żaden list nie pozostał bez odpowiedzi, niezależnie od tego, czy zawierał skomplikowane pytania, czy zwykłe pozdrowienia dla Elżbiety II i członków jej rodziny.

I to właśnie do działu odpowiedzialnego za prowadzenie królewskiej korespondencji poszukiwany jest nowy pracownik.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na profilu The Royal Household na Linkedin idealny kandydat musi wykazać się doskonałą organizacją pracy, przywiązaniem do detalu i gotowością do przetwarzania ogromnej ilości informacji i treści.

„Każdego roku otrzymujemy tysiące listów. W pracy Dziale Korespondencyjnym twoim zadaniem będzie zapewnienie, aby każdy z osobna otrzymał terminową i dobrze skomponowaną odpowiedź, która na długo zapadnie w pamięci adresata” – opisują wymagania stawiane pracownikom autorzy ogłoszenie.

Osoba, która spełni owe wymogi i dostanie pracę na dworze królewskim, będzie zarabiać rocznie ponad 23 tys. funtów. Przysługują jej 33 dni urlopu, może też liczyć na udział w szkoleniach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej