RAPORT

Wojna na Ukrainie

Michalik z Onetu: Obcowanie z Polską grozi kalectwem, chorobami i śmiercią

„Potraktujcie to jako oficjalne ostrzeżenie” (fot. yt/Eliza Michalik)
„Potraktujcie to jako oficjalne ostrzeżenie” (fot. yt/Eliza Michalik)

Polska jest krajem niebezpiecznym dla życia kobiet. Życie kobiet w Polsce grozi śmiercią. Jeśli jesteś kobietą, to chcę ci powiedzieć, że mając taką możliwość, powinnaś wyjechać – przekonuje Eliza Michalik z Onetu, komentując medialne doniesienia o rzekomym „rejestrze ciąż”.

Szef ABW odniósł się do artykułu Onetu. „Nieprawdziwe i nierzetelne informacje”

W dniu 24 listopada 2021 r. na portalu onet.pl w artykule redaktora Mateusza Baczyńskiego pt. „Księgowa od terroryzmu. Zadziwiająca kariera Elizy...

zobacz więcej

W przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia o tym, że za kilka tygodni zostanie wprowadzony tzw. rejestr ciąż. Plotkom tym zaprzeczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Nie ma żadnego rejestru ciąż. To jest polityczna hucpa, robienie z tego sensacji. Mamy zwykłe przejście z papieru na cyfrowe kartoteki – powiedział w RMF FM minister.

– To digitalizacja, przejście z papieru na elektronikę. Zamiast karty, która miała postać papierowa, będzie karta elektroniczna. To jest tak jak z receptą – mieliśmy tradycyjny papier, a jest e-recepta i internetowe konto pacjenta – kontynuował.

Pytany, czy na pewno to tylko cyfryzacja i nie ma nowych danych, minister powiedział, że „nie ma nic więcej, dane będą w elektronicznej karcie”.

Eliza Michalik: Wyjedź z Polski


O „rejestrze ciąż” wypowiadała się na swoim kanale na YT Eliza Michalik z Onetu. Jej zdaniem „Polska jest krajem niebezpiecznym dla życia kobiet, życie kobiet w Polsce grozi śmiercią”.

– Jeśli jesteś kobietą, to chcę ci powiedzieć, że mając taką możliwość, powinnaś wyjechać. Znajdź sobie lepsze miejsce do życia na Ziemi, które szanuje i respektuje twoje prawa człowieka, które nie pozbawia cię godności, twoich swobód i praw – zachęcała.

– Jeśli jesteś kobietą, Polska grozi ci, zagraża, jest dla ciebie niebezpieczna, obcowanie z Polską grozi kalectwem, chorobami i śmiercią. Potraktujcie to jako oficjalne ostrzeżenie – deklaruje kobieta.

Dodaje przy tym, że odkąd z doniesień medialnych dowiedziała się, że „MZ planuje wprowadzić rejestr ciąż, wiem, że Polska grozi nam kobietom śmiercią”. – Dla nas, kobiet, rząd PiS jest bezpośrednim zagrożeniem naszego życia i zdrowia, stosuje wobec nas przemoc i tortury – mówiła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej