RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Michnik odpowiada na list Agory. „Kłamstwa i manipulacja”

Adam Michnik skrytykował zarząd Agory (fot. arch.PAP/Andrzej Lange)
Adam Michnik skrytykował zarząd Agory (fot. arch.PAP/Andrzej Lange)

Konflikt pomiędzy „Gazetą Wyborczą” a Agorą trwa w najlepsze. W piątek odpowiedź na opublikowany dzień wcześniej list przez wydawcę gazety opublikował Adam Michnik. „Sięgają w nim po chwyty czarnej propagandy dobrze mi znane z Marca 1968 r.” – napisał redaktor naczelny „GW”.

Wojna w Agorze. Nowa kampania i blokada treści

Konflikt między „Gazetą Wyborczą” a zarządem Agory wkracza na kolejny poziom. Okazuje się, że treści z wyborcza.pl nie pojawiają się już w...

zobacz więcej

W czwartek w „Gazecie Wyborczej” ukazało się oświadczenie naczelnego i wicenaczelnego tego medium. Michnik i Jarosław Kurski piszą w nim, że nie mogą już dużej milczeć na temat sytuacji w Agorze i kryzysu „największego w historii”, jaki zdaniem pracowników medium wywołał zarząd spółki.

Odnieśli się m.in. do działań prezesa zarządu Agory Bartosza Hojki, który ogłosił decyzję o rozwiązaniu umowy z dyrektorem wydawniczym „Gazety Wyborczej”. Jerzy Wójcik pracował w niej 28 lat.

Serwis Press podał, że w odpowiedzi na manifest szefów gazety zarząd Agory Zarząd w mailu ujawnił szczegóły wewnętrznych rozmów między Kurskim i Wójcikiem a spółką, mimo wcześniejszych zapowiedzi, że nie będzie tego robił.

Agora ujawniła, że Kurski i Wójcik domagali się m.in. 12-miesięcznych okresów wypowiedzenia. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Szydercze słowa Michnika w rocznicę wybuchu wojny: Wszyscy mają Polaków przepraszać i jeszcze płacić rekompensaty

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” wziął udział w Campus Polska Przyszłości.

zobacz więcej

W piątek do sprawy po raz kolejny odniósł się Adam Michnik.

„Zastanawiam się: dlaczego autorzy manifestu Bartosza Hojki i innych sięgają po chwyty z czarnej propagandy znane mi dobrze z Marca 1968 r., z kampanii antysolidarnościowych w epoce stanu wojennego, z seansów nienawiści organizowanych w mediach związanych z obozem politycznym Jarosława Kaczyńskiego. To przecież metody podłe” – stwierdził redaktor naczelny „GW”.

Michnik postawił pytanie, czy zarząd Agory nie działa „na zlecenie wiadomego obozu politycznego”.

„Nie umiem odpowiedzieć na te pytania. Jestem wszakże przekonany, że w kręgach PiS trwają modły, by Bartosz Hojka i inni się nie przeziębili, bowiem lepszych dla siebie niszczycieli »Gazety Wyborczej« łatwo nie znajdą” – pisze redaktor naczelny „GW”.

Michnik stwierdził też, że „Agora powstała po to, aby być zapleczem materialnym dla »Wyborczej«, a nie po to, by nią rządzić”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej