RAPORT

Wojna na Ukrainie

Były partner Moniki z Jaworznika przyznał się do jej zabicia

Ciało kobiety było zakopane w lesie (fot. arch.PAP/Marek Zakrzewski, zdjęcie ilustracyjne)
Ciało kobiety było zakopane w lesie (fot. arch.PAP/Marek Zakrzewski, zdjęcie ilustracyjne)

Były partner 42–letniej Moniki W.–S. przyznał się do jej zabójstwa. Prokuratura wystąpiła do sądu o jego aresztowanie. Ciało zaginionej znaleziono po kilku miesiącach poszukiwań w nocy ze środy na czwartek w lesie w Porębie w woj. śląskim.

Tragiczny finał poszukiwań Moniki z Jaworznika. Ciało zakopane w lesie

Zaginiona Monika z Jaworznika na Śląsku nie żyje. Kobieta została zamordowana. Jej ciało policjanci odnaleźli zakopane w lesie w Porębie. Wykryto...

zobacz więcej

Dwaj inni zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące utrudniania postępowania karnego w sprawie zaginięcia kobiety. Chodzi o pomoc w ukryciu zwłok i samochodu należącego do ofiary.

– Prokurator przedstawił 39-letniemu Mariuszowi P. zarzut zabójstwa byłej partnerki, do którego doszło 9 lipca w miejscowości Poręba koło Zawiercia. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz P. wyjaśnił, że pozbawił życia byłą partnerkę, broniąc się przed jej atakiem – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Mariusz P. jest od kilku tygodni aresztowany w związku z innymi zarzutami, dotyczącymi handlu narkotykami. Także w związku ze śmiercią byłej partnerki prokuratura wystąpiła o zastosowanie takiego samego środka zapobiegawczego. Posiedzenie w tej sprawie sąd wyznaczył na piątkowe przedpołudnie.

Odnalezienie zwłok kobiety poprzedziło zatrzymanie w ostatnich dniach dwóch mieszkańców powiatu zawierciańskiego. Przedstawiono im zarzuty utrudniania postępowania w sprawie zaginięcia kobiety. Jak powiedział prok. Ozimek, obaj przyznali się do stawianych im zarzutów i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Jeden z nich, 39–letni Paweł P., pomagał sprawcy zabójstwa w ukryciu zwłok i jej samochodu. Został już aresztowany. Drugi zatrzymany, 32–letni Łukasz W., pomagał w ukryciu samochodu. Wobec tego podejrzanego prokurator zastosował dozór policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej