RAPORT

Wojna na Ukrainie

Żaryn o sprawie Mejzy: Służby specjalne wypełniają swoje obowiązki

Łukasz Mejza (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Łukasz Mejza (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Służby specjalne znają doniesienia medialne w sprawie interesów wiceministra sportu Łukasza Mejzy i wypełniają swoje obowiązki – zapewnił w Radiu Wnet rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. W RMF FM wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Suski wskazał, że oświadczenie majątkowe Mejzy jest badane też przez Komisję Etyki Poselskiej.

Mejza odpowiada na tekst WP i przypomina prośbę autora z 15 października

Portal Wirtualna Polska opublikował we wtorek długi artykuł o firmie, której prezesem był Łukasz Mejza. Zdaniem autorów tekstu wiceminister sportu...

zobacz więcej

– Znam doniesienia medialne, służby również je znają, wypełniają swoje obowiązki w sposób należyty i tyle mogę w tej sprawie powiedzieć – powiedział Żaryn pytany o wątpliwości związane z biznesową działalnością wiceministra sportu.

Marek Suski zapowiedział, że jeżeli w oświadczeniu majątkowym Łukasza Mejzy będą nieprawidłowości, wiceminister zostanie zdymisjonowany.

Wirtualna Polska napisała w środę, że wiceminister sportu Łukasz Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która się specjalizowała w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami m.in. chorych na raka, Alzheimera, Parkinsona.

Jak twierdzi portal, polityk osobiście przekonywał potencjalnych pacjentów, w tym dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod. Te jednak na całym świecie uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne.

Według WP interes Mejzy nie wypalił, a polityk pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny. Mejza w oświadczeniu zapowiedział, że podjął kroki prawne w celu ochrony jego dobrego imienia i reputacji. Według wiceministra publikacje WP to atak polityczny.

Zastąpił zmarłą posłankę PSL, ale nie dołącza do ludowców. Kim jest Łukasz Mejza?

Będę posłem niezależnym, chciałbym zmierzać do centrum sceny politycznej – deklaruje Łukasz Mejza, który objął mandat po zmarłej posłance PSL...

zobacz więcej

Mejza zapewnił, że ani on, ani spółka Vinci NeoClinic sp. z o.o. nie wystawili „ani jednej faktury i nie zarobili złotówki na działalności opisanej w artykule” WP.

Oświadczenie Mejzy


„Spółka nigdy nie zamierzała prowadzić i nie prowadziła działalności medycznej. Przedmiotem jej działalności miało być prowadzenie biura turystyki medycznej. Autorzy materiału mogli z łatwością potwierdzić tę informację w publicznych rejestrach zawierających dane spółki” – napisał Mejza.

Łukasz Mejza zasiada w Sejmie od marca; objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazł się z rekomendacji Kukiz'15, z którym ludowcy zawiązali porozumienie przed wyborami.

Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej Adama Bielana.

Czytaj także: Polityk PSL: Żadnych nielegalnych imigrantów w Polsce [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej