RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szef Bayernu o Robercie Lewandowskim. „Będę rozczarowany, jeśli nie wygra”

Robert Lewandowski (fot.  Attila Kisbenedek/Pool/Getty Images)
Robert Lewandowski (fot. Attila Kisbenedek/Pool/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezes klubu piłkarskiego Bayern Monachium Oliver Kahn przyznał, że będzie rozczarowany, jeśli Robert Lewandowski nie otrzyma Złotej Piłki, czyli prestiżowej nagrody magazynu „France Football” dla najlepszego zawodnika roku na świecie. „Nikt nie zasługuje na nią bardziej niż on” – podkreślił.

Fantastyczny gol przewrotką Lewandowskiego w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski strzelił gola przewrotką w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu z Dynamem Kijów w 5. kolejce Ligi Mistrzów....

zobacz więcej

Lewandowski, który jest piłkarzem Bayernu, pobił rekord Gerda Muellera w liczbie goli zdobytych w jednym sezonie w Bundeslidze. Walnie przyczynił się tym samym do kolejnego mistrzostwa Niemiec Bawarczyków.

„Będę głęboko rozczarowany, jeśli nie wygra nagrody. Nikt nie zasługuje na nią bardziej niż on. Ustanowionego przez niego rekordu 41 goli prawdopodobnie już nikt nie pobije, może z wyjątkiem jego samego. Jest najlepszym graczem na świecie” – powiedział Kahn.

Kapitan reprezentacji Polski niezwykle udany miał też 2020 r., kiedy był królem strzelców wszystkich rozgrywek, w których uczestniczył, tj. Bundesligi, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. Bayern zdobył wtedy potrójną koronę.

Wtedys wydawało się, że nikt już nie odbierze „Lewemu” Złotej Piłki, ale plebiscyt został odwołany z powodu pandemii COVID–19. Najwyżej w nim polski napastnik był w 2015 r., kiedy zajął czwarte miejsce.

W głosowaniu na najlepszego piłkarza roku bierze udział 180 dziennikarzy sportowych.

Plebiscyt zostanie rozstrzygnięty 29 listopada na gali w Paryżu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej